Bugün 18 Şubat 2019 Pazartesi
Otobüsü Otel Yaptılar
Karadeniz bölgesinde Hamsi avlayan teknelerin peşine düşen balık işçileri otobüsü otel yaptılar,her limanda kalarak tekneleri bekliyorlar.
 OtobÜsÜ Otel Yaptılar
Oy : 31-Puan : 93
+ -

Karadenizli bir balık firması,Karadeniz açıklarında avlanırken avladıkları balıkları limanlara getirdiklerinde Otel haline getirilen Otobüste kalan balık işçileri tarafından kamyonlara yükleyerek tüm Türkiye’ye sevkiyat yapıyorlar.

Otobüste konaklayan işçiler aylarca teknelerin peşinde olduklarını belirttiler.15 ranzası olan otobüste kalan işçilerin otobüs kaptanı Mehmet Yeşiltaş,’’ Şu an Hamsi avlayan tekneler denizde avlanıyorlar, Limana geldiklerinde bizlerde avlanan Hamsileri kasalara doldurarak kamyonlara yüklüyoruz ve Anadoluya gönderiyoruz.Tekneleri takip ediyoruz.nereye isterlerse o limana gidiyoruz’’dedi.

Otobüste kalan işçiler,Bu otobüsümüz bizim hamsi aracımız,tekneleri takip ediyoruz, biz kara ekibiyiz.Otobüste yatıp kalkıyoruz.Biz bu yıl 45 gün falan böyle çalışıyoruz.Palamut fazla olması nedeniyle hamsi az bu yıl’’dedi.

İşçiler, ekmek parası için çalıştıklarını belirterek’’Otobüste yatıp kalkıyoruz, genel ihtiyaçlarımızı tam olarak göremiyoruz ama yinede idare ediyoruz ekmek parası işte’’diye konuştular.

Otobüsün bagaj bölümünü mutfak yapan Otobüs  aşçısı Mahmut Diner,’’Otobüste kalan arkadaşlarımıza yemek yapıyorum.Her türlü yemek yapıyorum,Et ve Balık olmak üzere iyi beslemeye çalışıyorum’’dedi.

Aylarca süren avlanma sırasında Hamsi avlayan tekneleri takip eden ve otobüste yaşayan balık işçileri tek tek ailelerine selam söyleyerek Yaşamlarını sürdürmeye devam ediyorlar.

 

Bu haber Editör Kaynağından Editör Kenan Nergiz Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
esra şen20.11.2022-10:26:13 güzel haber, tebrikler
1

Tüm Yorumlar

 
Turan Otel
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.