Bugün 16 Temmuz 2018 Pazartesi
Düzce’de Evet Yüzde 70.81
 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni öngören 18 maddelik Anayasa Değişikliği için siyasiler konuştu, son sözü millet söyledi.
 DÜzce’de Evet  YÜzde 70.81
Oy : 10-Puan : 30
+ -
Türkiye için bir dönüm noktası olan ve kıyasıya geçen halk oylaması sonucunda, vatandaşların az farkla çoğunluğu "evet" dedi. Resmi olmayan sonuçlara göre; Düzce'de yüzde 70.6 "evet", yüzde 29.4 "hayır" çıkarken, Türkiye genelinde ise yüzde 51.2 "evet", yüzde 48.7 "hayır" sonucu çıktı.

Referandum heyecanı sona erdi. Yaklaşık 50 milyon seçmen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni öngören Anayasa Değişikliği Referandumu için bugün sandık başına gitti, tercihini yaptı. 1 aydır yoğun şekilde devam eden referandum çalışmaları kapsamında Başbakan Binali Yıldırım'dan parti liderlerine, bakanlardan milletvekillerine, hukukçulardan STK'lara kadar bir çok kesimden önemli isimleri ağırlayan Düzce'de sandığa giden yaklaşık 233 bin seçmen, 857 sandıkta oy kullandı. Düzce'de oy verme işlemi sabah saat 08.00'da başladı ve 17.00'da sona erdi. Oy verme işleminin tamamlanması ile birlikte açılan sandıklar sonucunda 18 maddelik Anayasa Değişikliği için Düzce'nin çoğunluğu "evet" yönünde oy kullandı. Resmi olmayan sonuçlara göre; Düzce'de yüzde 70.6 "evet", yüzde 29.4 "hayır" çıktı. 
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Seda KAŞKİR Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Anahtarlık Sepeti
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.