Bugün 23 Eylül 2018 Pazar
Düzce Üniversitesi, İstanbul Tercih Fuarında
Düzce Üniversitesi, Educaturk tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Üniversite Tercih Fuarı”na katılarak üniversite adaylarıyla bir araya geldi.
 DÜzce Üniversitesi, İstanbul Tercih Fuarında
Oy : 6-Puan : 20
+ -
“Tercihin Senin Geleceğin” sloganıyla organize edilen ve birçok yükseköğretim kurumunun katıldığı fuarda Düzce Üniversitesi’ni, İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü temsil etti. Fuarda; tercih dönemi olması sebebiyle ilk kez öğrenci alacak bölümler, Fakülteler, Yüksekokullar, Meslek
Yüksekokulları, lisans ve ön lisans programlarının puan ve başarı sıralamaları gibi birçok konuda detaylı bilgilendirmede bulunuldu. Düzce Üniversitesi’nin öğrencilerine sunduğu mesleki, sosyal, kültürel ve bilimsel olanaklar hakkında faydalı anlatımların yapıldığı tanıtım standı yoğun ilgi gördü. Tanıtım stadında, Düzce Üniversitesi’nin yerleşkeleri, sosyal tesisleri, kampüs yaşamı, yurtdışı imkanları, öğrenci toplulukları, barınma ve ulaşım gibi birçok noktada aydınlatıcı bilgiler
aktarıldı. Düzce Üniversitesi’nin URAP kapsamında 2000 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri arasında birinci sırada yer alması, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi’nde ülkemizde ilk beş üniversite arasında girerek pilot yükseköğretim kurumu seçilmesi gibi başarıları da ziyaretçilerle paylaşıldı. Üniversitenin düzenlediği Startup Weekend, Sprint Health etkinlikleri ve Kuluçka Merkezi eğitimleriyle öğrencilerini girişimciliğe teşvik ettiği de vurgulandı.


Üniversiteler ile öğrencileri aynı çatı altında buluşturan veüç gün süresince devam eden Üniversite Tercih Fuarında öğrenciler; üniversiteler hakkında merak ettiklerini yetkililerden öğrenme şansı elde ettiler. Öğrenciler, eğitim profesyonelleri, akademisyenler ve sektör uzmanlarının katıldığı,  gelecek planlaması, doğru tercih ve üniversite eğitiminde güncel trendler gibi başlıklarda düzenlenen seminerlerle bilinçli tercih konusunda bilgi sahibi olma fırsatını da yakaladı.
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Furkan UÇAR Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Anahtarlık Sepeti
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.