Bugün 18 Haziran 2018 Pazartesi
Tgf 20 Yaşinda
Türkiye Gazeteciler Federasyonu 20. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor.
 Tgf 20 YaÅinda
Oy : 5-Puan : 15
+ -
Genel Başkan Yılmaz Karaca, “Ülkemizin en geniş katılımlı basın meslek örgütlenmesi olarak tüm meslektaşlarımızı temsil etmenin, mesleki hak ve özgürlüklerimizi 
kararlılıkla savunmanın ve gazeteciliğin yaşadığı sorunların çözümüne yönelik yılmadan mücadele vermenin onurunu yaşıyoruz dedi.
Ağustos  1997’de  kurulan  Türkiye  Gazeteciler  Federasyonu  ne  mutlu ki  bugün  20.  kuruluş  yıldönümünü  kutluyor   diyen  TGF  Genel  Başkanı  Yılmaz  Karaca, şunları söyledi.

Anadolu, Trakya, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde toplam 80 basın meslek örgütü üyesi bulunan ve yaklaşık 25 bin gazeteciyi temsil eden TGF, bu yapısıyla ülkemizin en büyük basın meslek örgütü olarak bilinmektedir. 
Böylesine anlamlı bir camianın içinde yer almak,mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm aramak,gazeteciliğin geleceği için mücadele etmek,özellikle de yerel medyanın güçlenmesi için çalışmak bize büyük bir onur ve mutluluk veriyor. 
Sürekli  gelişen, büyüyen ve adından  olumlu  anlamda  söz  ettiren TGF,  Biz  birlikte  Türkiye'yiz   misyonu   ve   vizyonuyla  mücadelesine  daha  da  kararlı  adımlarla devam  edecektir. 
Ülkemizin   Kurucusu  Büyük  Önder  Mustafa  Kemal  Atatürk'ün,  Basın  yayın  özgürlüğünden  doğacak  sakıncaların  ortadan  kaldırılmas ı yolu, yine  doğrudan basın   yayın  özgürlüğüdür   sözünden  hareketle,  demokrasinin  olmazsa  olmazı  basın  özgürlüğünün  sağlanması  ve  tam  anlamıyla  yerleşmesi  adına  içinde bulunduğumuz süreçte her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz açıktır. 
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu adına kuruluş yıldönümümüzde bizi yalnız bırakmayanlara, bu süreçte rahmetle andığımız TGF Kurucu Genel Başkanımız İsmail Sivri başta olmak üzere federasyonumuzun diğer kurucu Cemiyet Başkanları ile emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, aramızdan ayrılan meslektaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

Düzce Gazeteciler Cemiyeti (DGC) de Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) çatısı altında mesleki mücadelesini sürdürüyor. 
Düzce  Gazeteciler  Cemiyeti (DGC)  Başkanı  Erol  Tayhan ‘da  TGF’nin  20.  Kuruluş  yıl  dönümüyle  ilgili  yaptığı  değerlendirmede  Düzce  Gazeteciler  Cemiyeti olarak TGF’ye destek vermekle gurur duyuyoruz. 
TGF bünyesinde görev yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Medyaya TGF her zaman lazım. Değerini bilelim diyerek başladığı konuşmasına TGF daha nice yıllara daha da güçlenerek emin adımlarla devam edecektir. 
Kuruluşundan bugüne kadar destek veren her meslektaşımıza selam ve saygılarımı sunuyorum sözleriyle tamamladı. 
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
kadir veli20.08.2011-12:12:14 TGF'ye daha da uzun ömürler diliyorum. Böyle bir kuruma destek veren ve içinde olduğunu da öğrendiğim Düzce Gazeteciler Cemiyeti'nin sayın başkanını ve üyelerini de tebrik ediyorum
1

Tüm Yorumlar

 
Turan Otel
Öne Çıkanlar
Anket
CUMHURBAŞKANI KİM OLMALIDIR?
MUHARREM İNCE (%16)
MERAL AKŞENER (%50)
RECEP TAYYİP ERDOĞAN (%33)
SELAHATTİN DEMİRTAŞ (%0)
TEMEL KARAMOLLAOĞLU (%0)
DOĞU PERİNÇEK (%0)
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.