Bugün 20 Eylül 2018 Perşembe
Düzceliler İstanbul’da
VAPUR GEZİSİ’NDE BİRARADA
 DÜzceliler Ä°stanbul’da
Oy : 6-Puan : 17
+ -
İstanbul Düzceliler Derneği tarafından düzenlenen Üsküdar Valide Sultan Vapuru ile Bogaz turu gerçekleştirildi.
 İstanbul Düzceliler Derneği’nin organize ettiği boğaz turuna yoğun katılım sağlandı. Düzceliler Vapura müzik eşliğinde alındı. Üsküdar Turyol İskelesi’nden kalkan Valide Sultan Vapuru ile hareket edilerek rehber eşliğinde Boğaz’da bulunan önemli ve tarihi yerler rehber eşliğinde anlatıldı. Canlı müzik ve eşsiz boğaz manzarasını ve akşam güneş batışını hayranlıkla izleyen Düzceliler, yapılan etkinlikten son derece memnun ayrıldıklarını ifade ettiler.

 Ayrıca program çerçevesinde katılımcılara ikramlarda bulunuldu. Programda konuşan İstanbul Düzceliler Dernek Başkanı İlyas Çelebi, Vapuru İstanbul Düzceliler Derneğine tahsis eden Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen ve Başkan Yardımcısı aynı zamanda İstanbul Düzceliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Mete Yapıcı’ya teşekkür ederek başladığı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: ”Bu güzel ortamda buluşma fırsatını bize sağlayan, başta Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen’e ve  Başkan Yardımcısı aynı zamanda derneğimiz yönetim kurulu üyesi Sayın Mete Yapıcı’ya şükranlarımı sunuyorum. Bu muhteşem gemiyi İstanbul halkının hizmetine sunduğu için sayın başkanı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 Üsküdar Belediye başkan yardımcısı ve dernek yönetim kurulu üyesi Mete Yapıcı da konuşmasında dernek olarak üyelerinin ve hemşehrilerini her zaman hizmetinde olduklarını ifade ederek, “Belediyenin İstanbullular için özel tasarlanıp yapılan Valide Sultan gemisinin İstanbullulara hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
İstanbul Düzeliler Derneği Kurucu Başkanı ve Uluslararası Vuslat Derneği Başkanı ve aynı zamanda da Darulaceze Vakfı Başkanı olan Hamza Cebeci, kısa bir konuşma yaptı. Cebeci, “Bu tür programların İstanbul’daki hemşehrilerimizi biraraya getirerek tanışıp, kaynaşmasına vesile olma amacı içermektedir. Bu tür programlarnı artmasını ve hemşehrilerimizin programlara katılmasını tavsiye ediyoruz. Bu tür programlarında artmasını canı gönülden bekliyor ve destekliyoruz’ dedi.

Programın sonunda İstanbul Düzceliler Derneği yönetim kurulu üyesi, aynı zamanda gazetemiz Objektif’in İstanbul Temsilcisi ve Köşe Yazarı Asuman Karaşabanoğlu da  katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti.
Programa; , Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Kerim Sönmezoğlu, Düzce Kültür Kolejleri Sahibi Hasan Aktürk, Doğuş Üniversitesi Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen, Haliç Üniversitesi Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Leyla Pınar, Haliç Üniversitesi Konservatuar Müdür Yardımcısı Doç.Dr. Nilgün Onat, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölüm Başkanı Prof. Dr Çiğdem Çini, Milli Saraylar Dolmabahçe Saray Amiri Berrin Özbek, Karadeniz Sesi Radyosu Program yapımcısı Zeki Gökçe, Üniversite Medya Birliği Başkanı Atakan Şeniz, Emekli Emniyet Müdürü Yüksel Çarhacıoğlu, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Akif Feyizoğlu katılım sağladılar.
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Erol TAYHAN Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Anahtarlık Sepeti
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.