Bugün 17 Aralık 2018 Pazartesi
Yeni İhale Tarihi Belli Değil
İNÖNÜ PARK İHALESİ “İPTAL”
 Yeni İhale Tarihi Belli Değil
Oy : 12-Puan : 33
+ -

28 Eylül'de Can Otomotiv'in aylık 200 bin TL (artı KDV ile) kazandığı İnönü Parkı ihalesi yeni Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından ileri bir tarihte yapılmak üzere iptal edildi. Başkan Ay’ın , iptal gerekçesi olarak Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ihaleyi incelemeye almasını gerekçe gösterdiği sanılıyor.
İnönü Parkı ihalesinde ilginç bir gelişme yaşandı.
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, 28 Eylül'de belediye meclis salonunda yapılan ve mevcut müstecir Cahit Aydın'ın itirazlarına karşılık gerçekleşen İnönü Parkı ihalesini iptal etti.CAN OTOMOTİV AYLIK 200 BİN TL ARTI KDV İLE KAZANMIŞTICan Otomotiv'in aylık 200 bin TL (artı KDV ile) kazandığı İnönü Parkı ihalesi yeni Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından ileri bir tarihte yapılmak üzere iptal edildi. 15 gün içerisinde belediye başkanı tarafından tasdik ya da iptal edilmesi gereken ihale komisyonu kararı için Başkan Ay 10 Ekim'de imzayı iptal yönünde attı.
"BAŞSAVCILIK TARAFINDAN İHALENİN İNCELEMEYE ALINMASI NEDENİ İLE..."İptal gerekçesi olarak ihale dosyasına şu notu düştü: "Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ihalenin incelemeye alınması nedeni ile ileri bir tarihte yeniden ihale yapılmak kaydıyla iptali uygun olur."
YENİ İHALE İÇİN GÖZLER BELEDİYEDEEski Başkan Mehmet Keleş ile park işletmeciliği konusunda zaman zaman karşı karşıya gelen Cahit Aydın ile diğer taliplilerin tekrar katılması beklenen yeni ihalenin kısa süre içerisinde yapılacağı sanılıyor.
KANUN NE DİYOR?Diğer taraftan Başkan Ay, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 31. maddesi uyarınca kendisine tanınan yetkiyle ihaleyi iptal etti. Bu maddeye göre; "İhale komisyonları tarafından alınan ihale kararları, ita amirlerince karar tarihinden itibaren en geç 15 işgünü içinde onaylanır veya iptal edilir. İta amirince karar iptal edilirse ihale hükümsüz sayılır.
 
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Anahtarlık Sepeti
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.