Bugün 17 Aralık 2018 Pazartesi
Prof. Nazan Erkmen Vefat Etti
“BÜTÜN ESERLERİNİ DÜZCE’YE BAĞIŞLAYACAKTI”
 Prof. Nazan Erkmen Vefat Etti
Oy : 14-Puan : 44
+ -
Doğuş Üniversitesi Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen’in ani vefatı üniversite camiasında sanat çevrelerinde ve son ziyaretini gerçekleştirdiği Düzce’de büyük üzüntü ile karşılandı.
“İLK ÇOCUK MÜZESİNİ DÜZCE’DE KURACAKTI”
Türkiye’de ilk çocuk müzesini Düzce’de kurabilmek için bütün eserlerini bağışlamayı kabul eden, bunun için protokol ve ön anlaşma için dönemin Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i Konuralp’teki makamında ziyaret etmiş ve bu konuda ön anlaşma yapmaya hazır olduğunu ifade etmişti.
İstanbul Düzceliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan Danışmanı, Sanat İletişim Direktörü, Doğuş Üniversitesi Tasarım Fakültesi Danışmanı, Vuslat Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Darülaceze Gönüllüler Kurulu Üyesi, Gazetemiz Objektif'in  Yazarı Asuman Karaşabanoğlu, Prof. Erkmen’in ani vefatının üzüntüsü içinde olduğunu belirttiği açıklamasında ”Nazan Erkmen’e dünyayı varlığıyla güzelleştirdiği  her an için  sevgiler saygılar” diye başladığı açıklamasında “Nazan Hanım Türkiye’deki ilk çocuk müzesini Düzce’de kurabilmek için  bütün eserlerini bağışlamayı kabul etmişti. Konuralp Müzesi için gönüllü olarak çalışma yapmak istediğini bizzat belediye başkanımıza söylemiştir. Ani vefatı bizi ziyadesiyle üzmüştür. Anıtkabir’deki Kurtuluş Savaşı panoramalarının ressamı olan eşi Aydın Erkmen’e de sabırlar diliyorum. Üniversite camiası ve sanat camiasına, öğrencilerine, öğretim üyesi arkadaşlarına, Doğuş Üniversitesi’ne  başsağlığı ve sabırlar diliyorum.” dedi.
 
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Anahtarlık Sepeti
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.