Bugün 20 Ekim 2018 Cumartesi
Köy Küçük, Camii Büyük…!
KONAKLI CAMİSİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ
 KÖy KÜÇÜk, Camii BÜyÜk…!
Oy : 12-Puan : 34
+ -
Köy küçük ama camii büyük…Düzce’nin  merkeze bağlı 55 haneli konaklı bayramcı köyü’nde eskiden inşa edilen camiinin yeniden düzenlenen şekliyle  ibadete açıldı. Düzce Müftüsü Selami Emen’in duasıyla ibadete açılan camii estetik özelliği ve güzelliği ile Düzce merkezdeki  camileri kıskandıracak özelliklere sahip..
Düzce’nin hane sayısı ve nüfus oranı açısından en küçük köylerinden biri olan Konaklı Köyü’nde ibadete açılan Camiinin dış ve dış kubbesi, minaresi başta olmak üzere, iç kısmında bulunan minber ve mihrapda yeniden dizayn edildi.

Düzce’de Kafkas göçmenlerin yaşadığı köy olarak bilinen Konaklı Bayramcı Köyü Muhtarı Ali Cemil Ayyıldız, köyün küçük olmasına rağmen daha önce büyüklerin inşa ettiği camiinin yeniden düzenlenerek ibadete açılmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek “Köyümüzün hemen yanında bulunan OSB’den gelen cemaat camiyi dolduruyor. Daha önce büyüklerimiz tarafından yapılan camiyi yeniden düzenleyerek hizmete açtık. Camide ibadet edenlere huzurlu bir ortam sağlamakla da yükümlüyüz” diyerek açılışta hazır bulunan İl Müftüsü Selami Emen ve Düzce Osman Kuyumcu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Varol Tayhan  başta olmak üzere açılışta hazır bulunanlara teşekkür etti.
ALİ CAMİL AYYILDIZ-KONAKLI KÖYÜ MUHTARI
Camiinin ibadete açılması üzerine gelen misafirlere ve köy halkına yemek ikram edildi. İl Müftüsü Selami Emen’in getirdiği dua ile Konaklı Bayramcı Köyü Camii  yeni çehresi ile yeniden ibadete açıldı.
SELAMİ EMEN-DÜZCE MÜFTÜSÜ  
İl Müftüsü Emen getirilen duanın ardından cemaatla birlikte  caminin iç kısmını inceleyerek, emeği geçenleri, muhtarı ve köy halkını tebrik etti.  
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Anahtarlık Sepeti
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.