Bugün 17 Aralık 2018 Pazartesi
Araştirma Ve Uygulama Hastanesi Kalitede Zirvede
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ “ULUSAL KALİTE HAREKETİ”NDE ÜNİVERSİTELER ARASINDA GENEL BAŞARI PUANINI YÜZDE 92’YE YÜKSELTEREK BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİ.
  AraÅtirma Ve Uygulama  Hastanesi  Kalitede Zirvede
Oy : 13-Puan : 38
+ -

2008 yılında Ulusal Kalite Hareketine katılan ilk üniversite olan Düzce Üniversitesi (DÜ) kalite anlayışını tüm kurumlarında yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında; Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin merhum Başhekimi Yard. Doç. Dr. Talat Bahçebaşı ‘nın kurduğu Kalite Yönetim Birimli ile Türkiye’de Üniversite Hastaneleri içinde “Kalite Yönetim Birimi”ne katılan ilk Üniversite hastaneleri  arasında yer almasıyla dikkat çeken, DÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi genel kalite puanını Ekim 2017 itibariyle  yüzde 88’den yüzde  92.18’e yükselterek büyük bir başarı elde etti.
Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri'nde her yıl kalite puanını üzerine ekleyerek başarı çıtasını yükselten Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2017 yılı değerlendirmelerinden 100 üzerinden 92,18 puan aldı.
 
Düzce Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Merkez TV’nin “ kalitede başarı süreci” hakkındaki sorularını cevaplandırdı: Kalitenin, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği ulusal ve uluslararası standartları içeren, bir silsileler bütünü olduğunu ifade eden Prof. Dr. Balbay; “Sağlık Bakanlığı tarafından bu kapsamda bin civarında parametre ve alt bileşenleri üzerinden denetime tabi tutuluyoruz. Kendi özdeğerlendirmemizde kalite puanımız yüzde 17’idi. Son denetim puanımız ise 92.18 olarak açıklandı. Tabi bu başarı birden bire olmadı. Arkasında 7 yıllık bir süreç ve Rektörlerimiz, Başhekimlerimiz ve personelimiz var. Her yıl üzerine yeni iyileştirmeler ekleyerek, standartların ön gördüğü kurallara uygun hastanenin tüm birimlerin işletilmesi söz konusu. Eczane deposundan, yatan hastaya, poliklinikten tedavi alan hastalara, hasta ve çalışan memnuniyetine kadar çok sayıda standarttan denetime tabi tutulduk. Biz eksiklikleri gördükçe tamamlamaya çalıştık. Bu kapsamda tüm kalite birimi yöneticileri ve çalışanlarımızın gayretiyle zaten yüksek olan kalite puanımızı daha da arttırarak 92.18’e çıkartmış bulunuyoruz” dedi.

Bu haber Objektif Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Turan Otel
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.