Bugün 20 Ekim 2018 Cumartesi
Yüzme Kursuna Yoğun İlgi
DÜZCE GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN AÇILAN YÜZME KURSLARINDA GÖRÜLMEMİŞ YOĞUNLUK YAŞANIYOR. YÜZME KURSUNA ŞU ANA KADAR 375 ÇOCUK KAYIT YAPTIRDI.
 YÜzme   Kursuna  Yoğun  İlgi
Oy : 5-Puan : 15
+ -
   Düzce’de büyük eksikliklerden biri olan yüzme branşına olan ilgi her geçen gün artıyor. Kalıcı Konutlar Düzce Yüzme Havuzunda verilen kurslara her sene yoğun talep alınıyor. 2017-2018 yılının kış döneminde ise 375 başvuru ile talep patlaması yaşandı.  Yaz Spor Okullarının sona ermesinin ardından Kış Dönemi  kapsamında açılan yüzme kurslarını Selbi Pehlivan ve Sercan Akbaş  veriyor.
Yüzme sporunun Düzce’de en çok sevilen spor dallarından biri olduğunu kaydeden Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Antrenörü Selbi Pehlivan, “3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde yüzmeye çok fazla önem verilmiyor. Ancak biz bu durumu Düzce’de değiştireceğiz. Amacımız 7’den 70’e herkesin yüzmeyi öğrenmesidir. Düzce’nin denize açılan yüzü olan Akçakoca’da her sene yaşanan boğulma vakalarının da önüne geçeceğimize inanıyorum” dedi.
Düzce’de yüzme kurslarına olan ilginin ve talebin her geçen gün arttığını belirten Pehlivan, “ Şu anda talep çok yoğun. 375 olan sayı her gün yeni taleplerle artıyor. Düzceliler gerçekten yüzme sporunu çok seviyor. Çocuklarımızın hem iyi bir sporla uğraşması hem de yüzme öğrenmesi çok güzel” ifadelerinde bulundu.
Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan yüzme kursuyla Düzce’de yüzme bilmeyen kalmayacak gibi görünüyor. 
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Anahtarlık Sepeti
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.