Bugün 16 Temmuz 2018 Pazartesi
Prof. Dr. Konukçu’ya “saygi Günü”
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NE “BİR TIR KİTAP” BAĞIŞLADI
 Prof. Dr. KonukÇu’ya “saygi GÜnܔ
Oy : 5-Puan : 15
+ -
Düzce Üniversitesi’ne bir TIR dolusu kitap bağışlayan  Prof. Dr. Enver Konukçu, adına düzenlenen “Saygı Günü”nde  büyük alkış aldı. Profesör olan 11 öğrencisinin de Konukçu’yu anlattığı programda duygusal anlar yaşandı.
Düzce Üniversitesi’ne 36 bin kitaptan oluşan kitaplık koleksiyonunu  bağışlayan Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı olarak emekli olan Prof. Dr. Enver Konukçu için Düzce Üniversitesi’nde adına “SAYGI GÜNÜ ” düzenlendi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen Program Enver Konukçu’nun hayatından kesitlerin sunulduğu slayt gösterisi ile başladı..
 Ardından yapılan konuşmalarda Prof. Konukçu’nun  özgeçmişinden hayatı ve eserlerinden söz edildi.
Düzce Üniversitesi öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Fatih Özçelik, salonu dolduran öğrencilere “tarihi bir güne tanıklık ediyorsunuz” diyerek yorumladı:          
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’da Enver Konukçu’nun bir TIR dolusu 36 bin adet kitap kolleksiyonunu Üniversiteye bağışlamasından duyduğu mutluluğu dile getirdi :

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’da yaptığı konuşmada Enver Konukçu’nun memleketi Düzce’ye gösterdiği vefanın takdire şayan olduğunu vurguladı:
Yapılan konuşmaların ardından Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’la birlikte Düzce Üniversitesi kütüphanesi’ne tüm kitaplarını bağışlayan Prof. Dr. Enver Konukçu’ya plaket takdim edildi..
“Prof. Dr. Enver Konukçu’ya Saygı Günü” programı, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genc’in moderatörlüğünde yurdun dört bir yanından gelenleri temsilen 11 Profesörün  Enver konukçu Hoca’yı anlattığı programla sona erdi.   
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Turan Otel
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.