Bugün 22 Şubat 2019 Cuma
İmam- Hatip’in Hüzünlü Vedasi
Düzce Rumeli Camii İmam Hatibi İbrahim Özdede, 42 yıl 11 ay 22 günlük süreyi tamamlayarak Cuma günü namaz sonrası cemaatla helalleşerek resmi görevini tamamladı. “Deprem gazisi” olarak ta bilinen İbrahim Özdede, aynı camide 28 yıl aralıksız görev yapan İbrahim Hocayı cemaatı veda anında yalnız bırakmadı
 Ä°mam- Hatip’in HÜzÜnlÜ Vedasi
Oy : 9-Puan : 29
+ -
Yaş haddinden emekli olan Düzce Rumeli Camii İmam Hatibi İbrahim Özdede’yi son Cuma namazından cami cemaatı yalnız bırakmadı. 28 Yıl Düzce Merkez  Rumeli Camiinde, toplamda kendi ifadesiyle 42 yıl 11 ay 22 gün, 2 bin,  ikiyüz  42 (2.242) ay, 15 bin 700  (15.700) gün görev yapan İbrahim Özdede, çevrede sevilen ve takdir edilen bir imam Hatip olarak tanınıyor.
İbrahim Hoca’nın cemaatla helalleşerek vedalaşması esnasında hüzünlü anlara sahne oldu.Cuma hutbesinde helallik isteyen İbrahim Hoca, namaz sonrası getirilen duanın ardından cemaatın helalleşmek için uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.
8 yıl Düzce’nin Yukarı Yahyalar Köyü’nde, 7 yıl Zonguldak’ın Devrek ilçesinin Yazıncık (Birgine) Köyü’nde, son olarak da Düzce Merkezde Rumeli Camiinde 28 yıl toplamda 42 yıl 11 ay 22 gün’lük süreyle görev yaptığını belirten İmam Hatip İbrahim Özdede, genç  imamlara da “işinizi severek yapın” sözleriyle özetledi.
Rumeli Camii Cemaatı 28 yıl aynı camide birlikte ibadet ettikleri İbrahim Özdede’nin veda anında tüm cemaata tatlı ve pide ikramında bulunarak vefa örneği sergiledi. İmam İbrahim Özdede, 12 Kasım Düzce depreminde uzun süre enkazın altında kalmış daha sonra uzun süren çalışma sonrası kurtarılmıştı.    
 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Objektif Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Turan Otel
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.