Bugün 21 Eylül 2018 Cuma
Düzce Ot Festivaline Start Verildi
DÜZCE VALİSİ, REKTÖR VE BELEDİYE BAŞKANI FESTİVAL İÇİN KALDİRİK TOPLADI
 DÜzce Ot Festivaline Start Verildi
Oy : 5-Puan : 15
+ -
Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “Düzce Otları Tche Bereket Festivali” bu yıl ilk kez arazide Düzce’nin ünlü otları toplanarak başlandı. Düzce Valisi  Dağlı Rektör Demircan Çakar ve Belediye Başkanı Ay Beyköy’de Derdin mevkiinde  birlikte Düzce’nin ünlü otlarından Kaldirik ve Isırgan otu toplayarak halkı bu festivale davet ettiler


 
Düzce bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “Düzce Otları Tche Bereket Festivali” hazırlıklarına bu yıl ilk kez alanda ot toplanarak başlandı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Belediye Başkanı Dursun Ay ve Düzce Belediyesi Kent konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen ve kadın meclisi üyelerinin de hazır bulunduğu organizasyonda Düzce’nin Samandere Şelalesi ve Derdin Kaplıca Yöresi’nde bulunan alanlarda kaldirik ve ısırgan gibi ot çeşitleri toplanarak başlandı.Düzce  Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Belediye Başkanı Dursun Ay ve eşi Nursel Ay,  Düzce Belediyesi Kent konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen ile kadın meclis üyeleri’nin de hazır bulunduğu ot toplama öncesi yapılan açıklamalarda Düzce’nin ot çeşitliliği açısından önemi ile kentin etnik ve sosyal özelliği üzerinde duruldu.
Düzce Belediyesi ve Kent konseyi Kadın Meclisi’nin organizesiyle gerçekleştirilecek olan “Düzce Otları Tche Bereket Festivali” bu yıl 4-5-6 Mayıs tarihleri arasında Düzce’de yapılacak..

Bu haber Objektif Kaynağından Editör Enes G. Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Turan Otel
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.