Bugün 22 Şubat 2019 Cuma
İnsanlik Dersi Verdi
Düzce Valiliği önünde, içerisinde 13 bin 500 TL nakit para, 20 Cumhuriyet ve 22 çeyrek altının olduğu çantayı, bulduğu gibi polise teslim eden Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli Ergin Verep isimli işçinin yaptığı bu onurlu davranış ödülsüz kalmadı. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından düğün borçları üstlenilen Verep ayrıca 1 maaş ikramiye ve 1 hafta da izinle ödüllendirildi.
 Ä°nsanlik Dersi Verdi
Oy : 12-Puan : 39
+ -

Banta çanta buldu, hemen polise götürdü
Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli işçi Engin Verep’ten “İnsanlık ölmemiş” dedirten davranış… Camikebir Mahallesi’ndeki Düzce Valiliği önünde temizlik yapan 38 yaşındaki Verep, bankta bir çanta buldu. Hiç açmadan çantayı aldığı gibi Valilik önünde bulunan polis ekiplerine teslim etti. İçerisinden 13 bin 500 TL nakit para, 20 Cumhuriyet ve 22 çeyrek altın çıkan çantanın sahibini bulmak için emniyet ekipleri çalışma başlattı. Kısa sürede sahibi bulunan çanta ait olduğu kişiye teslim edildi.

Başkan Ay duyar duymaz makamına davet etti
Tüm bu olanları duyan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, temizlik işçisi olan Engin Verep’i makamına davet etti. Süpürgesini eline alan Verep Başkan Ay, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve birim amirleri ile bir araya geldi.

Kontörüm yoktu, amirlerime haber veremedim; ben de polise teslim ettim”
Başkan Ay ile selamlaşmasının ardından yaşadıklarını anlatan Verep, şunları kaydetti: “Yolları süpürürken ağacın dibinde çanta buldum. Müdürümü arayıp, çanta bulduğumu ve içinde ne olduğunu bilmediğimi söyleyecektim ama cep telefonumun kontörü olmadığı için arayamadım. O arada bir polis ekibi denk geldi. Durumu anlattım ve onlara çantayı teslim ettim. Çantayı hiç açmadım hemen onlara teslim ettim. Sonra içinde para ve altın olduğunu öğrendim.”

Çok onurlu bir davranış”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise bu onurlu davranış karşısında şu ifadelerde bulundu: “Ben de olayı duydum. Arkadaşlar beni aradılar ben de Emniyet Müdürümü aradım. Kendisi ile birlikte bugün  pazar olmasına rağmen daireye geldik. Çok onurlu bir davranış. Arkadaşımızı tebrik ediyoruz. Kendisini de ödüllendireceğiz. Çünkü böyle güzel bir davranış bu devirde çok güzel bir şey. Borcu var, telefonunda kontörü dahi yok çantanın hiç içini dahi açmadan orada polislere teslim ediyor.”

Bu olay tüm bu yaşananlar içerisinde moral ve motivasyon oldu”
İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz önemli bir noktaya dikkat çektiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz mesleğimiz gereği hep yanlış işlerle uğraşan, hırsızlıktan tutun birçok asayiş olayının içerisinde böyle onurlu bir davranış gerçekten takdire şayan. Bizim arkadaşlarımız da tabii çantanın sahibini bulup teslim ettiği için bizim de çok rastladığımız olaylardan değil aslında. Bize de haber verdiler. Seve seve geldim. Bu olay tüm bu yaşananlar içerisinde moral ve motivasyon oldu. Ben gerçekten kardeşimizin şahsında onu yetiştiren anne babanın elinde öpüyorum.”

Düğün borçlarını Başkan Ay üstlendi
Yapılan konuşmaların ardından, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, henüz 8 aylık evli olan ve halen düğün borçları bulunan Verep’e güzel bir jest yaptı. İlk olarak 1 maaş ikramiye ve 1 hafta izin verdiği Verep’in düğün borçlarının takip edileceğini kaydeden Ay, Verep ile eşine Akçakoca’da 5 yıldızlı otelde 1 gecelik de tatil ödülü verdi

Bu haber Editör Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Anahtarlık Sepeti
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.