Reklamı Geç
Dursun Ay
Bugün 20 Ağustos 2018 Pazartesi
Bakanlar Düzce De
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU İLE BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FARUK ÖZLÜ BİR DİZİ PROGRAMLARA KATILMAK ÜZERE DÜZCE’YE GELDİLER.
 Bakanlar  DÜzce De
Oy : 5-Puan : 15
+ -
 İlk olarak Düzce Valiliğini ziyaret eden bakanlar, burada basın toplantısı düzenledi. Bakan Özlü, Düzce'de Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından önemli yatırımların yapıldığını söyledi.
DSİ tesisleri  toplu  temel  atma ve açılış törenlerine katılmak üzere Düzce’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, valilik ziyaretinde  gerçekleştirilen toplantıya , Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile ilçe ve belde belediye başkanları ve bakanlıklara bağlı bürokratlar hazır bulundu.
Bakan Eroğlu ise, Türkiye'de ilk bal ormanını Düzce'de kurduklarını ve bu sayede bal üretiminde Türkiye'nin dünyada 2. sıraya yükseldiğini söyledi. Bundan sonra aracılara desteği biz vereceğiz. Bal ormanı kuracağız. Şaşırdılar bal ormanı ne demek? Bal  ormanı alanda yeri  hazırlamak. Çam balı ya da kestane balı. Oraya ne istiyorlarsa dikeceğiz. Bu sayede Türkiye dünyada ikinci sıraya yükseldi. Çok kısa zamanda 8-10 yılda Türkiye büyük bir mesafe kaydetti. Buna da ilk kez Düzce'nin Yığılca ilçesinden başladık. Hatta ben Yığılca'ya gittiğim zaman orada çok güzel bir alan var, şifalı bitkiler var. Yığılca'da çok kısa sürede bir bal ormanı kurun dedik, bu bal ormanı kuruldu. Hatta o kadar muhteşem ki Yığılca bal köy markası oluştu. Bu sertifikalı ve şifalı bir bal" diye konuştu
 İki bakan, daha sonra Düzce'de Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılacak 9 tesisin toplu temel atma törenine katılmanın ardından  esnaf ziyaretlerinde bulundular.
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Anahtarlık Sepeti
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.