Bugün 22 Ocak 2019 Salı
Düzce’nin İki Bali Tanitildi…!
KESTANE BALI MI, YIĞILCA BALI MI
      DÜzce’nin Ä°ki Bali Tanitildi…!
Oy : 10-Puan : 30
+ -
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Düzce’yi ziyaretleri esnasında iki ilçenin balları adeta birbirleriyle yarıştı.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu “Ormanlara hayvanlar, arılar ve arıcılar sokulmazdı. Bunu kaldırdık, şimdi bal ormanları kuruyoruz” diyerek yeni bir çalışmadan bahsetti.
İki Bakan Valilikte Basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda Yığılca Balı’ nın önemi ve özelliği üzerinde duruldu. Daha sonra Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in özel kavanozlu tescilli Yığılca Balı getirmesi üzerine her iki bakan Özlü ve Eroğlu Yığılca Balı’nı kaşıklayarak birbirlerine ikramda bulundular.

AKÇAKOCA “KESTANE BALI” DA GELDİ

Daha sonra Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici de Akçakoca’nın tescilli “Kestane Balı”nı Bakan Eroğlu’na takdim etti. Kestane balının önemini ve özelliğini de açıklayan Bakan Eroğlu Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye teşekkür etti.  
İki Bakanın Düzce buluşmaları “Yığılca Balı” ile “Kestane Balı”nın adeta tanıtım yarışına dönüştüğü bir gün olarak anılacak.
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Turan Otel
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.