Bugün 22 Ocak 2019 Salı
Baro Dan Çocuk Kurultayi
2.ÇOCUK KURULTAYI TURAN OTEL’DE YAPILDI.
 Baro Dan Çocuk Kurultayi
Oy : 7-Puan : 21
+ -
 Karadeniz Baroları tarafından düzenlenen II. Çocuk Hakları Çalıştayı 28-29 Nisan 2018 tarihinde, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bilecik, Bolu, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane-Bayburt, Kocaeli, Ordu, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon ve Zonguldak Barosu olmak üzere 19 Baronun Çocuk Hakları Komisyonu üyelerinin katılımı ile Düzce Barosu’nun ev sahipliğinde Düzce Turan Otel’de gerçekleştirildi. 
Çalıştay’a katılımcı komisyon üyelerinin yanı sıra Türkiye Barolar Birliği (TBB)  Yönetim Kurulu üyesi Av. Filiz Saraç, Trabzon Barosu Başkanı ve TÜBAKKOM dönem sözcüsü Av. Sibel Suiçmez, Gümüşhane –Bayburt Bölge Baro Başkanı Av. Serkan Pekmezci, Sinop Baro Başkanı Av. Hicran Kandemir ve Bilecik Baro Başkanı Av. Halime Aynur da iştirak etti. 
Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay ile TBB Yönetim Kurulu üyesi Av. Filiz Saraç’ın konuşmalarının ardından başlayan Karadeniz Baroları II. Çocuk Hakları Çalıştayı’da ilk olarak Türkiye Barolar Birliği Çocuk Hakları Merkezi üyesi Av. Şadan Tutumlu’nun “Çocuk İşçiliği ve Emeğinin Sömürülmesi” konulu sunumu gerçekleştirildi. Akabinde katılımcı barolar ile çocuk işçiliğinin önlenmesi noktasında görüş alışverişinde bulunuldu. 
Başta bölgemiz olmak üzere çocuk haklarına ilişkin sorunlar ve çözümlerinin tartışılması amacıyla ikincisi düzenlenen Karadeniz Baroları Çocuk Hakları Çalıştayı’na, İç Anadolu Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Marmara Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi barolarından da katılım sağladıklarının yanı sıra,  ülke genelindeki sorunların bir bütün halinde ele alınması yönünden Çalıştay’da olumlu sonuçlar elde edildi. 
Özellikle yaklaşan fındık sezonu itibarıyla tarımda mevsimlik olarak çalıştırılan çocuk işçiliğinin önlenmesi bakımından alınabilecek tedbirler hakkında ve medyada, turizm sektöründe ve sanayi sitelerinde çalıştırılmak suretiyle istismara uğrayan çocuklara ilişkin Barolar ve TBB nezdinde yapılabilecek girişimlerin görüşüldüğü Çalıştay’a ilişkin Sonuç Bildirgesi de hazırlandı. 
Temmuz ayında düzenlenecek Çalıştay’ın Samsun Barosu’nun ev sahipliğinde yapılacağı açıklandı.
Bu haber Objektif Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Anahtarlık Sepeti
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.