Bugün 18 Şubat 2019 Pazartesi
“yönetilmeyecek Borcumuz Yok”
DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI AY”BORCUMUZ 380-400 MİLYON CİVARINDA”
 “yÖnetilmeyecek Borcumuz Yok”
Oy : 15-Puan : 45
+ -
  Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, belediyenin borcu ve su fiyatıyla ilgili soruları cevaplandırdı. “Düzce belediyesinin yönetilmeyecek borcu yoktur” diyen başkan Ay, İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük’ün  su fiyatıyla ilgili projesini  “popilist politika” olarak nitelendirdi.
31 Mart seçim günü yaklaştıkça belediye ile ilgili  söz ve söylemlerde tartışma konusu olmaya devam ediyor. Uzun zamandır Düzce Belediyesinin borcu ile ilgili spekülasyonlar kafaları karıştırırken Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, konuyla ilgili sorulan soruları “borç yiğidin kamçısıdır” şeklinde yorumlarken Düzce Belediyesinin 380-400 milyon civarında borcu olduğunu kaydetti.
İYİ Parti Düzce Belediye Başkan adayı Ömer Küçük’ün “12 metreküpe kadar  su parası alınmayacak” şeklindeki projesi ile su parasının pahalı olduğu şeklindeki sözleri üzerine açıklamada bulunan Düzce Belediye Başkanı Ay , bu tür söylemleri “popilist politika” olarak yorumladı:
“Ben ucuz yapacağım, bedava yapacağım” şeklindeki söylemleri doğru bulmadığını kaydeden Başkan Ay:” Bu işin ekonomik boyutu var. Belediye sürekli yaptığı işlerden zarar edemez. Mezardan ve itfaiye hizmetlerinden zaten para almıyoruz. Bir otobüsten bir de sudan ücret alıyoruz. Gelen suyu arıtıyoruz, inceliyoruz. Suyu tertemiz vermek için gayret sarf ediyoruz. Bu hizmetler için çok ciddi elektrik harcıyoruz. Bunun yanında personel masrafımız var; 100'e yakın personel çalışıyor. Buradaki insanların maliyeti var. Yapılan çalışmaların maliyeti var. Süreklilik var. Kimse popülizm yapmasın. Hiçbir belediye başkanı da böyle bir yönteme gitmesin. Olaya pozitif ve rasyonel baksın” dedi
Bu haber Editör Kaynağından Editör HÜSNÜ OVALI Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Turan Otel
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.