Bugün 18 Şubat 2019 Pazartesi
“düzce Kizilay”da Kongre Tamam
BAŞKAN DR. KINIK: “KIZILAY MEDENİYETİMİZİN SEMBOLÜDÜR”
 “dÜzce Kizilay”da Kongre Tamam
Oy : 10-Puan : 30
+ -
 Türk Kızılayı Düzce Şubesi Olağan Genel Kurulu Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın da katılımıyla gerçekleştirdi. Kongrede atama ile Kızılay Düzce Şube Başkanı olan Halil Aydın yapılan kongre ile “seçilmiş bir başkan sıfatını elde ederek” resmen göreve başladı.
Türk Kızılay’ı Düzce Şubesi olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Atamayla göreve başlayan Halil Aydın, genel kurulda seçilerek resmen göreve başladı. Türk Kızılay’ı Genel başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılay’ın “büyük bir iyilik hareketi olduğunu” belirttiği konuşmasında “Kızılay sadece milletimizin değil, medeniyetimizin sembolüdür” dedi.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Güçlenen Türkiye’nin, güçlenen Kızılay’ı olarak, Onursal Başkanımızın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde büyük bir yürüyüşteyiz” Diyerek devam ettiği konuşmasında : “Bugün oldukça fazla mülteciye ev sahipliği yapıyoruz. Dünyanın en cömert ülkesiyiz” sözleriyle toplumun ekonomik ve ruh sağlığı açısından güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Dr. Kınık “Dedi kodu gıybet etmeyen ahlaklı gençler yetiştirmek zorundayız” diyerek te Kızılay’ın bu tür eğitim faaliyetleri içinde yer alması gerektiğini kaydederek “sosyal girişimcilik  programı başlatacaklarının” sinyalini verdi.

Düzce Kızılay Çok Amaçlı Salonu’nda yapılan kongrede Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’da yaptıkları konuşmalarla Kızılay’ın önemi üzerinde durdular

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ‘da yaptığı konuşmada halkımızın Kızılay’a güvendiğini belirterek “Kızılay Osmanlı’dan bize miras kaldı. Dünyanın her noktasına yardım yapan bir kurum. Kızılay’a her zaman desteğimiz sürecek” dedi:

Olağan Genel Kurula Düzce Barosu  Başkanı Av. Azade Ay, İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, İYİ Parti-CHP ortak Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük başta olmak üzere Yeşilay Cemiyeti Düzce Şube Başkanı Hayati Eğilmez, Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanı Yaşar Çengel, bir çok sivil toplum kuruluşu    temsilcileri, Kızılay Üyeleri ve salonu hınca hınç dolduran Düzceliler  ilgiyle takip etti.

Tek liste gidilen seçimde atama ile göreve gelen Halil Aydın, Kızılay Düzce Şubesi’nin resmen başkanı oldu. Kızılay Düzce Şubesi’nin yeni yönetimi şu şekilde oluştu:
Bu haber Editör Kaynağından Editör HÜSNÜ OVALI Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Anahtarlık Sepeti
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.