DÜZCE DE ÖZEL HASTANEDE YANGIN TATBİKATI YAPILDI

Düzce  de  D:100 karayolu üzerinde  hizmet veren özel Hastanesinde İş Güvenliği Uzmanı Selman Doğan nezaretinde yangın tatbikatı yapıldı.

Saat 14:30’de başlayan tatbikatta senaryo gereği  özel hastanede yoğun bakımda  elektrik kontağından çıkan yangın  da dumanların üst katlara çıkması ihtimaline karşı hasta ve hasta yakınlarının etkilenmemesi  için yangın alarmı  verilmesinin ardından  hastane  personeli  güvenli bir şekilde hasta yakınlarını ve hastaları tahliye etti.

Yoğun bakımda yatmakta olan bir hastanın çıkan yangında  vücudunda oluşan yanıklar bulunması  nedeniyle  Hastaneye ait Ambulansla  Düzce üniversitesi  hastanesine sevki sağlandı.

Hastane bahçesinde bulunan toplanma merkezinde toplanan hastane personeline  hastaneye yangın  tüpleri veren tedarikçi  firmanın yangın uzmanı  İdris Orhan tarafından cihazların kullanımında personele çıkabilecek elektrik  kontağından  ve diğer yangınlarda kullanılacak yangın tüpleri hakkında bilgiler vererek   yangın söndürme uygulaması yaptırdı.

Objektif : http://www.duzceobjektif.com/Haberdetay.asp?id=4278
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi