DÜZCE KÜLTÜR TÜRKİYE’DE SES GETİRDİ

Okul Sporları Basketbol (A) Gençler Türkiye Yarı Finallerinde mücadele eden Kültür Anadolu Lisesi Kız Basketbol takımı grup maçlarını ve eleme maçlarını tamamladı.
 
Aydın İlinde düzenlenen Turnuvada ilk gün İstanbul Özel Şişli Anadolu Lisesiyle karşılaşan Kültür Anadolu Lisesi karşılaşmadan 83-46 mağlup ayrıldı.
İkinci maçında turnuvanın ev sahibi Aydın İncirliova Spor Lisesiyle karşılaşan kızlarımız büyük bir başarı elde ederek maçtan 77-60 galip ayrıldı.
 
Grubun son maçında çekişmeye sahne olan karşılaşmada Eskişehir Özel Gelişim Fen Lisesiyle karşılaşan takımımız maçtan 67-61 galip ayrıldı ve Son 16 Takım arasına adını yazdırdı.
Çapraz eşleşmede diğer grubun lideri Mersin Özel Doğa Anadolu Lisesiyle Türkiye Finalleri Son 8 Takım arasına kalma maçı oynayan Kültür Anadolu Lisesi Kız Basketbol Takımı karşılaşmayı 92-62 kaybetti ve Şampiyonayı son 16 takım arasında tamamladı.
 
Üst üste ikinci kez son 16 takım arasına kalma başarısı gösteren Düzce Kültür Koleji Kız Basketbol takımı bir kez daha hem Düzce’nin hem okulun adını Türkiye'de duyurma başarısı gösterdi.
 
(Objektif ailesi olarak Kültür Koleji Kız Basketbol Takımının gösterdiği bu büyük başarıdan dolayı Kolejin Basketboldaki Yıldızları Kızlarımızı kutluyor ; Hocalarını, yöneticilerini ve okul idarecilerini gönülden tebrik ediyoruz, başarılarının devamını diliyoruz)
 

Objektif : http://www.duzceobjektif.com/Haberdetay.asp?id=4359
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi