İMAM- HATİP’İN HÜZÜNLÜ VEDASI

Yaş haddinden emekli olan Düzce Rumeli Camii İmam Hatibi İbrahim Özdede’yi son Cuma namazından cami cemaatı yalnız bırakmadı. 28 Yıl Düzce Merkez  Rumeli Camiinde, toplamda kendi ifadesiyle 42 yıl 11 ay 22 gün, 2 bin,  ikiyüz  42 (2.242) ay, 15 bin 700  (15.700) gün görev yapan İbrahim Özdede, çevrede sevilen ve takdir edilen bir imam Hatip olarak tanınıyor.
İbrahim Hoca’nın cemaatla helalleşerek vedalaşması esnasında hüzünlü anlara sahne oldu.Cuma hutbesinde helallik isteyen İbrahim Hoca, namaz sonrası getirilen duanın ardından cemaatın helalleşmek için uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.
8 yıl Düzce’nin Yukarı Yahyalar Köyü’nde, 7 yıl Zonguldak’ın Devrek ilçesinin Yazıncık (Birgine) Köyü’nde, son olarak da Düzce Merkezde Rumeli Camiinde 28 yıl toplamda 42 yıl 11 ay 22 gün’lük süreyle görev yaptığını belirten İmam Hatip İbrahim Özdede, genç  imamlara da “işinizi severek yapın” sözleriyle özetledi.
Rumeli Camii Cemaatı 28 yıl aynı camide birlikte ibadet ettikleri İbrahim Özdede’nin veda anında tüm cemaata tatlı ve pide ikramında bulunarak vefa örneği sergiledi. İmam İbrahim Özdede, 12 Kasım Düzce depreminde uzun süre enkazın altında kalmış daha sonra uzun süren çalışma sonrası kurtarılmıştı.    
 

Objektif : http://www.duzceobjektif.com/Haberdetay.asp?id=4361
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi