DÜZCE OT FESTİVALİNE START VERİLDİ

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “Düzce Otları Tche Bereket Festivali” bu yıl ilk kez arazide Düzce’nin ünlü otları toplanarak başlandı. Düzce Valisi  Dağlı Rektör Demircan Çakar ve Belediye Başkanı Ay Beyköy’de Derdin mevkiinde  birlikte Düzce’nin ünlü otlarından Kaldirik ve Isırgan otu toplayarak halkı bu festivale davet ettiler


 
Düzce bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “Düzce Otları Tche Bereket Festivali” hazırlıklarına bu yıl ilk kez alanda ot toplanarak başlandı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Belediye Başkanı Dursun Ay ve Düzce Belediyesi Kent konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen ve kadın meclisi üyelerinin de hazır bulunduğu organizasyonda Düzce’nin Samandere Şelalesi ve Derdin Kaplıca Yöresi’nde bulunan alanlarda kaldirik ve ısırgan gibi ot çeşitleri toplanarak başlandı.Düzce  Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Belediye Başkanı Dursun Ay ve eşi Nursel Ay,  Düzce Belediyesi Kent konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen ile kadın meclis üyeleri’nin de hazır bulunduğu ot toplama öncesi yapılan açıklamalarda Düzce’nin ot çeşitliliği açısından önemi ile kentin etnik ve sosyal özelliği üzerinde duruldu.
Düzce Belediyesi ve Kent konseyi Kadın Meclisi’nin organizesiyle gerçekleştirilecek olan “Düzce Otları Tche Bereket Festivali” bu yıl 4-5-6 Mayıs tarihleri arasında Düzce’de yapılacak..


Objektif : http://www.duzceobjektif.com/Haberdetay.asp?id=4362
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi