GENÇLİK HAFTASI COŞKUSU

Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Düzce’de düzenlenen etkinliklerde gençlerin bisikletle tanışmaları ve bisikletle genç kalmaları konusu ağırlık bastı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci gençlere seslenerek “Türkiye Cumhuriyeti size emanettir” dedi.   
 
15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası etkinlikleri Düzce’de bisikletle genç ve dinç kalma etkinliği ile dikkat çekti.
Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan programda konuşan Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci gençlere seslenerek “Bu ülke hiç de kolay elde edilmedi. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir” dedi
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, büyük ve itibarlı bir ülkede yaşadığımızı hatırlatarak devam ettiği konuşmasında “ Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluklarımız arasındadır” dedi:
Ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamalısınız. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı ve tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiçbir kimsenin hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemelisiniz. Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak bu zamana kadar geldiğimiz gibi bundan sonrada sonsuz kadar devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Gençlik yarınların teminatıdır”dedi.
Konuşmaların ardından program, Melen Su Park’a bisiklet turu ile devam etti. Çok sayıda bisikletlinin Melen Park’a kadar uzun kuyruklar oluşturması renkli sahneler oluşturdu.
 

Editör : http://www.duzceobjektif.com/Haberdetay.asp?id=4399
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi