BALIKESİR’DE EĞİTİM MERCEK ALTINDA

Kısa adı “BENGİ” olan “Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi” kapsamında okulları ve öğrencileri bire bir takip ederek eğitimde başarıyı hedefleyen Balıkesir’in Düzceli valisi Ersin Yazıcı, öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırmak için öğrencilerle aynı masada oturup kitap okuyor.

Başarının ve gelişimin sistemli kitap okumaktan geçtiğini kaydeden Vali Yazıcı, “Bunun için öncelikle tüm öğrencileri öğretmenleri ile birlikte aynı ortamda okuma alışkanlığının ve okuma zevkinin kazandırılması gerekiyor” diyerek başlattığı “Balıkesir eğitimde niteliği geliştirme ve izleme projesi” kapsamında kısa adı “Bengi” olan proje büyük bir başarı ile devam ediyor.

VALİ YAZICI: “BAŞARI OKUMAYLA ORANTILI”
Kitap okuma alışkanlığının beraberinde kitap okuma zevki de getireceğini kaydeden Vali Yazıcı, öncelikle kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasının hedeflendiğini bunun ardından eğitimde başarının geleceğini söyledi. Eğitimin okuma odaklı olduğunu kaydeden Balıkesir valisi Yazıcı “Eğitim ve öğretim, kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasına bağlıdır.

Kitap okuma alışkanlığını ve kitap okuma zevkini kazanmayan ders kitabını da zevkle okuyamaz. Bu zevki tatmayanın başarılı olması mümkün değildir. Eğitim ve öğretimde başarı da bu anlamda kitap okuma zevkinin kazandırılmasına bağlıdır. Bizim çabamız ve çalışmamız bir anlamda bununla ilgilidir” dedi.

Başlanan projenin bir anlamda bunun için büyük önem arz ettiğini kaydeden Balıkesir valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir’de öğrencilerin elde ettiği okuma zevki ve başarı bir anlamda Balıkesir’de başarının göstergesi olacaktır. Okuma oranının artması başarıyla orantılıdır” dedi.      

Editör : http://www.duzceobjektif.com/Haberdetay.asp?id=4477
Düzce Objektif ve Objektif Gazetesi