KESKİN: AİLELERİ DESTEKLEYECEK ADIMLARI ATTIK

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, aile haftası olması sebebiyle, AK Parti hükümeti döneminde aile ile ilgili yapılan çalışmaları anlattı.

KESKİN: AİLELERİ DESTEKLEYECEK ADIMLARI ATTIK
18.05.2022 - 09:51
Haber Merkezi
273

Keskin, “Aile bağları çözülmüş, aile mefhumu ortadan kalkmış bir toplum ne kadar zengin, ne kadar müreffeh olursa olsun ayakta kalamaz. Biz, aileyi toplumun nüvesi, kilit taşı, mayası olarak gören bir medeniyetin mensuplarıyız. Aile kurumunu güçlendirmek için bir çok yeniliğe imza attık. Güçlü Aile Güçlü Toplum anlayışı ile her zaman toplumun temeli olan ailelerimizi destekleyecek adımları hayata geçirdik” dedi.

 Keskin, “2003'te aile mahkemelerini kurduk ve bu mahkemelerde evli hakimleri görevlendirdik. 2015 yılında başlattığımız doğum yardımı uygulamasını hayata geçirdik. Yeni doğan ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, üçüncü ve sonraki çocuklar için ise 600 TL tutarında nakdi yardım sağladık.  Anneler için uyguladığımız yarı zamanlı çalışma hakkını, tercihe göre babalara da tanıdık. "Her çocuk bir ailede büyümeyi hak eder düşünce" ile Koruyucu Aile Programı'nı teşvik ettik.  Engelli çocuğu olan anneye 5 yıl erken emeklilik hakkı getirdik.  Vatanımız için canını feda eden şehit ailelerimiz ile kahraman gazilerimize yönelik politikalar geliştirerek, onları güçlendirdik. Ailenin temel işlevinin korunması ve çözüm üretme kapasitesinin arttırılması için çalışıyoruz.  Engelli ve yaşlı politikalarımız ile engelli ve yaşlı bireyi olan aileleri güçlendirdik.  18 yaş altında engelli bireyi olan ailelere aylık bağladık.  Alo 183 Sosyal Destek Hattını hayata geçirdik.  Aile ve iş yaşamının dengelenmesi amacıyla organize sanayi bölgelerinde kreş açılmasını teşvik ediyoruz. Evlenecek çiftlere 24 maaşa kadar çeyiz yardımı desteği veriyoruz” dedi..


Editör: E. TAYHAN