PROF. DR. ERBAY “28 ŞUBAT DARBESİ”Nİ YORUMLADI

23. DÖNEM DÜZCE MİLLETVEKİLİ PROF. DR. CELAL ERBAY, KIRIM TÜRKLERİ KÜLTÜR MERKEZİ’NDE “28 ŞUBAT POST MODERN DARBESİNİ” YORUMLADI

PROF. DR. ERBAY “28 ŞUBAT DARBESİ”Nİ YORUMLADI
2.03.2024 - 20:49
Güncelleme 2.03.2024 - 21:03
Kaynak: Haber Merkezi
266

e Kırım Türkleri Eğitim ve Kültür Merkezi sosyal ve kültürel faaliyetlerle dikkat çekiyor. Merkezin bu hafta “İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi” Hukuk Fakültesi Dekanı, 23. Dönem Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay’ı ağırladı. Prof. Dr. Erbay, “28 Şubat” haftasında “Post Modern Darbeyi” enine boyuna yorumladı.

“28 ŞUBAT POST MODERN DARBE” YORUMLANDI

1993-1996 yıllarında Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kurucu dekanı olan Prof. Dr. Erbay, 1997, 28 Şubat post modern darbesinin, sosyo-hukuki tahlilini yaparak; otoriter - totaliter ve despot idareler karşısında halk iradesinin gücüne vurgu yaptı:

"İslam kültürü potasında erimiş, kadim Türk milletini zor duruma düşürmek, büyümesi ve gelişmesini engellenmek için yapılan darbe dönemleri sona ermiştir” diyen Prof. Dr. Celal Erbay; “1997 yılı 28 Şubatta post modern darbe yapanların tamamı hapishanelerde yaptıklarının bedelini ödemektedirler. Otoriter ve totaliter despot idarelere son veren Türk milleti, artık at sırtından inmiş, Kaan ile göklere hükmetmeye başlamıştır" dedi.

Gecenin sonunda Kırım Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Burhan Tutkun ve sivil inisiyatif grubu organizatörü Mehmet Akbacak gecenin anısına konuşmacı olarak iştirak eden 23.Dönem Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay’a plaket takdim ettiler

Programa “Küçük Şehrin Büyük Hikayesi AKÇAKOCA” –“Oyun Büyük” ve “Bir OY’un var” kitaplarının Yazarı İbrahim Bilgin, Gazeteci Yazar Hayrullah Altay ve Eğitimci Yazar Hasan Bostancı’da hazır bulundu. 

 

   


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ak Parti, Gündem, Siyaset, Düzce

Resmi İlanlar