DÜZCE’DE “ZİNCİRLİ KUYU”ADI YAŞATILACAK

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE TEMELİ ATILAN ‘ZİNCİRLİ KUYU İŞ MERKEZİ VE KÜTÜPHANESİ’ YÜKSELİYOR

DÜZCE’DE “ZİNCİRLİ KUYU”ADI YAŞATILACAK
27.03.2024 - 16:55
Kaynak: Haber Merkezi
275

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile yaklaşık 10 gün önce temeli atılan ‘Zincirli Kuyu İş Merkezi ve Kütüphanesi’nde çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Radye temel demir imalatı tamamlanan ve temel betonu dökülen inşaatta, bodrum perde duvar ve kolonuna sıra geldi.

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda temeli atılarak yapımına başlanan ‘Zincirli Kuyu İş Merkezi ve Kütüphanesi’nde çalışmalar hızla ilerliyor. Başkan Faruk Özlü’nün, 1999 depreminde yıkılan ve aradan geçen 24 yıl boyunca hukuki ve mülkiyet sorunları çözülemeyen Basmacılar
Çarşısı
’na el atarak, ısrarlı ve kararlı takibi ile sorunu çözmesi sonrası, binanın temeli atıldı.

“ZİNCİRLİ KUYU”NUN ADI YAŞATILACAK

Düzce tarihinde önemli bir yer tutan ve adeta şehrin bir simgesi olan ‘Zincirli Kuyu’nun adının yaşatılacağı bina inşaatının radye temel demir imalatları tamamlanırken, temel betonu dökülmeye başlandı. Akabinde de bodrum katın perde beton ve kolon demir kalıp imalatlarının başlayacağı
açıklandı.
‘Zincirli Kuyu İş Merkezi ve Kütüphanesi’ adıyla yükselecek binanın bodrum, zemin ve 1. katı işyeri olarak projelendirilirken, diğer 2 katı ise kütüphane olarak hizmet verecek.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar