Ak Parti Kulislerinde, geçtiğimiz haftalarda Genel Merkezin yurt genelinde ve belediye başkanları bazında anket yaptırdığı, belediye başkanları ve ilçe başkanlarının karnelerinin partinin üzt düzey isimlerinin önünde olduğu konuşuluyor.

 
7.07.2022 - 10:41
Güncelleme 7.07.2022 - 10:50
Kaynak: Özel Haber
714

Ak Parti 2023 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde işi sıkı tutuyor. Ankara’da teşkilat içi atılacak adımlar, kabine revizyonu en önemli gündem maddesi olarak masada duruyor.

Önümüzdeki günlerde başarısız olan ilçe başkanlarının görevden el çektirileceği yerlerine ise, metal yorgunu olmayan isimlerle seçime gidileceği konuşuluyor.

 

SEÇMEN NAZARINDA DEĞER KAYBEDENLERİN ÜZERİ ÇİZİLECEK

AK Parti Genel Merkezi seçim öncesinde Ankara’da atılabilecek adımları da tartışıyor. Seçim öncesi kabinede toplumun teveccühüne mazhar olabilecek siyasetçilere yer verilmesi hedefleniyor. Tepki oluşturabilecek, yorulan, seçmen nazarında değer kaybeden bakanların üzerinin çizilmesi öngörülüyor.

Hatta  bu zamana kadar hiç gündemde olmayan, Milliyetçi Hareket Partisine de 3 bakanlığın verilmesinin  masada duran en önemli ayrıntı olduğu iddia ediliyor.

2023 seçimleri Cumhur ittifakı için oldukça önemli bir dönem. Ülkede yaşanan ekonomik kriz, ekonomik istikrarsızlık da AK Parti’nin öncelikleri arasında.

 

İLÇE BAŞKANLARINDA DEĞİŞİKLİK

Genel Merkezin, toplumu rahatlatıcı, ekonomik reform içinde ciddi çalışma yaptığı ve seçime yakın hazırlanan yeni ekonomik reformları kamuoyu ile paylaşması hedefleniyor.

Ak Parti sorunları bir bir masaya yatırıp çözümleri için çalışmalarını hızlandırırken, İlçe Başkanlarında değişiklik, karnesi düşük belediye başkanlarının sahaya sürülmesi, MHP verilecek bakanlık ve ekonomik reform paketi,  seçim arifesinde bu adımların atması kuvvetle muhtemel hedef olarak gösteriliyor.

Ak Parti'ye yakın kaynaklar, mevcut ekonomik kriz , başarısız ilçe başkanları ve karnesi düşük belediye başkanlarıyla 2023 seçiminin kazanılmasının imkansız olduğunu düşünüyor.


Editör: E. TAYHAN