CAYMAZ KULİS'İN KONUĞU OLDU

CAYMAZ:“BU KARTOPU SAVAŞI DEĞİL…!”

CAYMAZ  KULİS'İN KONUĞU OLDU
29.01.2022 - 18:03
Kaynak: Haber Merkezi
734

DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, son bir haftadır hayatı olumsuz etkileyen karla mücadele çalışmalarında İstanbul ile Düzce'nin karşılaştırılmasını eleştirdi, "bu kartopu savaşı değil, belediye önce kendi eksiklerini görmeli" dedi.

DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, Oxijen Tv'de yayınlanan Kulis programında Nevzat Cingirt ve Erol Tayhan'ın konuğu oldu.

VATANDAŞ HANGİ PARTİYE GÜVENECEĞİNİ BİLMİYOR

Türkiye ve Düzce gündemi üzerine konuşan Caymaz, muhalefetin iktidara alternatif olması gerektiğini söylerken, muhalefetin, insanların sorunlarını dinleyip çözüm üretmesi gerektiğini, alışılagelmiş muhalefetin ülkeye hiçbir şey kazandıramayacağını ifade etti.

Muhalefeti alternatif olarak görmeyen seçmenler için Caymaz, " Sandığın başına gidince kızmasına rağmen iktidar partisine oy vermiş başka seçenek görmediğinden. Düzce'de son seçimlerde  MHP den milletvekili çıktı,  o da Ak partiden kopan oylarla çıktı. Ben hemen hemen hergün sahadayım, sokak farklı, vatandaşın düşüncesi farklı, vatandaş hangi partiye güveneceğini bilmiyor. Ama genel başkanımız Ali Babacan'a vatandaş nezdinde bir ilgi var" dedi.

Kutuplaşma siyasetinin ülkemizde yaygın hale geldiğini vurgulayarak, "DEVA bunun için var." diyen Caymaz,  siyasette gerilimlerle vakit kaybedildiğini, bunların aşılması gerektiğini savundu.

BÜFELER DÜZCESPOR'A VERİLEBİLİR

Millet Bahçesi'ndeki büfelerin işletmesinin Düzcespor'a verilmesi  ile ilgili olarak da konuşan Caymaz , "Düzcespor Düzce'nin markası, taraflı tarafsız herkesin desteklemesi lazım. Keşke bizim dönemimizde böyle bir yönetim kurulmuş olsaydı , yüzde yüz desteklerdim. Yönetime destek vermek lazım. Büfelerin ihalesini Sayın Fark Özlü Düzcespor'a  veredebilir, ihale askıya çıktı biliyorsunuz, ihaleyle ilgili bir  şartname var, ihale iptal edilebilir, şartname değişir, bu raddeye gelmişken,  bu işi sıkı tutmak lazım. Ufak bir destekle Düzcespor 2. Lige çıkar, Şehre bir hava gelir." dedi.

YÖNETİM ORTAK AKILLA OLMALI

Türkiye'ye lider değil sistem gerekli olduğunu söyleyen Caymaz, " bu sistemi yönetecek ortak akıl lazım. Ortak noktada buluşmak lazım. Yerelde de, siyasi parti il başkanları toplantıları yapıldı, başkan Faruk Özlü de katıldı, istişareler yaptık, belki o toplantıdan sonra ortak bir basın açıklaması yapılabilirdik.Yönetimde birlik sağlanmalı" şeklinde konuştu.

KENDİSİNE OY VERENLERİN GÖZÜNE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYOR

Ülkede ekonominin bu pozisyona gelmesinin güven ortamı kalmamasıyla ilgili olduğunu söyleyen Caymaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in açıklamalarıyla ilgili olarak ise, "  Bu açıklamalarla ilgili iki seçenek var, birincisi, Enerji bakanı ya söylediklerinin farkında değil ki bunu düşünmek bile istemiyorum, böyle bir insanın bakanlık yapmaması lazım, ikincisi, kendisine oy veren insanların gözüne baka baka yalan söylüyor. Üzüldüğümüz nokta bu. Maalesef inanan bir kitle de var. Bir duygusal bağ varsa bilinç kapalı oluyor. Olumsuz eleştiri yaptığınızda o bilinci kapalı olan kitle size tepki gösteriyor." ifadelerini kullandı.

DOĞALGAZ YAYGINLAŞTIRILMALI

Siyaset yaparken insanları kırıp ötekileştirmemek gerektiğini vurgulayan Caymaz,  hava kirliliği konusunda da, "Kronik sorunumuz hava kirliliği, önceki yıllara göre biraz daha iyiyiz, alınan önlemlerin etkisi olduğunu düşünüyorum, yapılacak en önemli şey doğalgazın yaygınlaştırılması lazım. Coğrafi yapıyı ele aldığımızda başka çözüm üretemeyiz. Doğalgaz olmayınca vatandaş kalitesiz kaçak kömüre yönleniyor. "dedi.

BELEDİYE ÖNCE KENDİ EKSİKLERİNİ GÖRMELİ

Karla mücadele çalışmalarında İstanbul ile Düzce'nin kıyaslanması hakkında ise Caymaz şöyle konuştu:

"Siyasette yapıcı olmak lazım, önce kendi eksiklerimizi görmeliyiz, bu kartopu savaşı değil, belediye kendi eksiklerini görecek, merkezi hükümet de kendi eksiklerini görecek. Bir bakıyorsunuz yetkililer birbirini suçlarken, alt tarafta kitleler de katılıyor, bazen de iş çığırından çıkıyor. Söylem savaşı başlıyor, bunun kimseye  faydası var mı yok"

 

 


Editör: E. TAYHAN