BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE 1100 GÜNÜNÜ ANLATTI

Düzce Belediyesi Nisan ayı meclis toplantıları Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün meclis üyelerine yönelik yaptığı sunum ile sona erdi. Başkan Özlü mecliste yaptığı konuşmada 1100 gün boyunca Düzce’ye hizmet etmekten onur duyduğunu söyledi.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE 1100 GÜNÜNÜ ANLATTI
8.04.2022 - 13:43
Kaynak: Haber Merkezi
700
1

Düzce Belediyesi Nisan ayı meclis toplantıları 2. birleşimi gerçekleştirildi. Meclisin ilk gündem maddesi öncesinde Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü  Belediye Başkanı seçildiğinden bu yana ikinci kez meclise gelerek sunum yaptı.

 1100 gündür Düzce’ye hizmet ettiklerini ve gece gündüz demeden 16 saat çalışmaktan memnuniyet duyduğunu kaydeden Başkan Özlü, “Tüm düşünce ve görüş farklılıklarımıza rağmen; bizleri aynı amaç etrafında buluşturan esas unsur Düzce’dir, Düzce’nin yarınlarıdır ve hemşehrilerimizin mutluluğudur. Biz, 141 yıllık bir belediyeyiz. Benim bütün gayretim ve çabam; bu zengin mirasa ve medeniyete sahip çıkmak ve layık olabilmektir. 3 yıl boyunca asla pansuman tedavilere, günü kurtaran işlere prim vermedik. Geleceği planlamak, geleceği tasarlamak ve 50 yıl sonrasının ihtiyaçlarına bugünden cevap verecek projeler üretmeye talip olduk” ifadelerinde bulundu.

 Özlü, “Elimizdeki tüm imkânlarla şehrimizi tanıtmaya ve büyütmeye devam edeceğiz. Ben, her fırsatta ulusal televizyon kanallarına giderek şehrimizi tüm Türkiye’ye anlatıyorum. Bu gayretim her koşulda devam edecek. Düzce hepimizin ortak rüyası, ortak çabası, ortak geleceğidir. Bu şehir için elini taşın altına koyan, fedakârlık yapan, gayret gösteren herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor ve elbette Düzce’miz de değişiyor.  Düzce Belediyesi; bu değişime ve gelişime öncülük etmeye, şehrimizi daha da ileri taşımaya devam edecektir” dedi.

Özlü “Geçtiğimiz 3 yıl boyunca Düzce’yi sadece belediye hizmetleriyle değil, sanayisiyle, üretimiyle, tabiatıyla, eğitimiyle, bilimiyle, teknolojisiyle, sağlığıyla, ulaşımıyla, tarımıyla, sanatıyla, kültürüyle, tarihiyle ve turizmiyle göz dolduran, parmakla gösterilen, örnek bir marka şehir haline getirmek için tüm enerjimizi ortaya koyduk.   Düzce Belediyesi olarak, çeşitli prensipler geliştirdik. “Yeni Nesil Belediyecilik” olarak adlandırdığımız bu prensipleri insan, bütçe, imar, altyapı, çevre, ulaşım, kültür, teknoloji, kalkınma ve kalite olmak üzere 10 ana başlık altında topladık” dedi.

 İnsanı ve insanın mutluluğunu merkeze koyduklarını belirten Özlü, “ İnsanı ve insanın mutluluğunu merkeze koyduk. Yeni nesil belediyecilik prensibiyle uygulama projeleri gerçekleştirdik. Düzce ekonomik anlamda da, tabiat ve kültürel anlamda da bilinmesi, öğrenilmesi ve gezilmesi gereken bir şehirdir. Düzce, üreten ve Türkiye’ye ciddi katma değer sağlayan bir şehirdir. Biz, yılda 400 milyon dolar ihracat yapan (aslında 2 milyar dolardır) büyük bir üretim kentiyiz. Biz, Düzce Belediyesi olarak bu büyük potansiyelin farkındayız. Uygulama projeleri bittiğinde “Düzce Belediyeciliği” olarak anılacağına emin olabilirsiniz” şeklinde konuştu.


Editör: E. TAYHAN