TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI

Düzce Belediye Meclisi, artan akaryakıt fiyatları sebebiyle toplu taşımada kullanılan bilet ücretlerine zam yaptı.

TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI
10.06.2022 - 13:17
Haber Merkezi
297
2

Belediye Meclisi’nde alınan karara göre, öğrenci bileti 3 lira 90 kuruştan 5 liraya, sivil bileti 4 lira 90 kuruştan 7 liraya yükseltildi.

Tek kullanımlık bilet 9 liraya, Genç Kart ise 81 liradan 150 liraya artırıldı.

Belediye yetkilileri, mazot fiyatlarına yıl başından bu yana yüzde 50 civarında zam geldiğini belirterek, toplu taşımadaki bilet ücretlerinin bu gerekçeyle ayarlandığını söylediler.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  11.06.2022 12:34

  Belediyeler en önemli bir kaç görevinden biri Toplu taşımadır ki, her şey rant hesabı ile yapılmaz.. Koltuklar arasındaki mesafenin darlığı, insanların istemeden bir birleri ne dirsek teması seyahat etmeleri, sık sık yaşanan tartışmaları beraberinde getiriyor.. Arkada oturan biri hareket halinde iken ineceği durağa yaklaştığında kendini hazırlayamıyor, çünkü ayakta durmak, bir yandan basamak inmek, hele hele dolu ise mümkün değil..

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  11.06.2022 12:31

  Teknoloji bildiği iddiasında olan sayın başkan, kesinlikle belediyelerin toplu taşıma standardında olmayan araçların Düzce'ye alınmasında galiba yetkisizdi.. Genel merkez şu araçları alın dedi alındı.. Elinde iki poşetle binemediğiniz, 1,78 boyunda birinin düz oturamadığı koltuklar, basamaklı sistem, tek kapılı taşıttan Toplu taşıma olmaz.. Pandemi, salgın dönemi bu kadar toplu taşımayı küçültmenin, yoğun saatlere ise aşırı büyük araçların konmasının mantığı anlaşılır değil..

Resmi İlanlar