“ÇAĞLAR KESKİNER” DEPREMDE BÜYÜK ACI YAŞADI

ANNESİ "FATMA KESKİNER" ENKAZDAN YARALI OLARAK KURTARILIRKEN; BABASI “NECAT KESKİNER” HAYATINI KAYBETTİ.

“ÇAĞLAR KESKİNER” DEPREMDE BÜYÜK ACI YAŞADI
7.03.2023 - 14:26
Güncelleme 7.03.2023 - 15:32
347
3

11 İli yerle bir eden asrın depreminde günler geçtikçe yeni acılara tanıklık ediyoruz.

Düzce Belediyesi Tahsilat Şefi (Boğaziçi Belediyesi eski Özel Kalem Müdürü) Oğuz Çağlar Keskiner depremde büyük bir acı yaşadı. Enkaz altında kalan annesi Fatma Keskiner (64) ağır yaralı olarak enkazdan yaralı olarak kurtarılırken; babası Necat Keskiner (69) tüm müdahalelere kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

(Foto:Çağlar Keskiner, vefat eden babası ve şifa bekleyen annesi ile birlikte son çekilen bir karede birlikteler.)

ANNE ve BABASI 9 KATLI BİNANIN ÜÇÜNCÜ KATINDADIR

Deprem haberini alır almaz memleketi Osmaniye’ye hareket eden Düzce Belediyesi Tahsilat Şefi Oğuz Çağlar Keskiner, hareket halindeyken anne ve babasının enkaz altında kaldığını öğrenmesiyle birlikte büyük panik halindeyken anne ve babasının ikamet ettiği Osmaniye’de 9 katlı Yonca Sitesi’ne ulaşır. Ancak üçüncü katta oturan anne ve babasının da bulunduğu 9 katlı binanın yerle bir olduğunu görür. Gözlerine inanamasa da bina yerle bir olmuştur. Bu arada arama kurtarma faaliyetlerine katılır ve çaresizlik içinde  yapılan çalışmalara tanıklık eder.

(Foto: Satışı yapılırken '9 şiddetindeki depreme dayanıklı' denilerek satışı yapılan Yonca Sitesi'ndeki 9 katlı binanın depremden önceki görüntüsü işte böyleydi. Keskiner ailesi bu binanın 3. katında kalıyorlardı.)  

(Foto:9 katlı binanın depremden sonraki hali içler acısı bir halde ...)

Bir müddet sonra arama kurtarma faaliyetleri tamamlandığında annesi Fatma Keskiner ağır yaralı olarak tedavi edilmek üzere hastaneye  kaldırılırken, babası Necat Keskiner  tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir.

Bir yanda annesinden gelecek şifa haberlerini sabırsızlıkla bekleyen Çağlar Keskiner, vefat eden babası Necat Keskiner’in cenazesine katılarak babasına karşı olan son görevini de tamamlar.

Düzce Belediyesinde özverili ve mütevazi kişiliğiyle tanınan Tahsilat Şefi Çağlar Keskiner babasının cenazenin ardından bir müddet daha annesinin sağlığını takip etmek için kaldığı Osmaniye’den ayrılarak görev yeri Düzce’ye döndü.

Deprem yerinde arama kurtarma  faaliyetleri ile yaşanan birçok drama tanık olan Oğuz Çağlar Keskiner, Düzce Belediyesindeki görevine dönmesinin hemen ardından taziyeleri kabul etmeye başladı.

(Foto:Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Çağlar Keskiner'i evinde ziyaret ederek başsağlığı temennisinde bulunurken; annesi için de acil şifalar diledi.) 

İlk taziye ziyaretine gelen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü oldu. Keskiner’i ailesiyle birlikte kaldığı evinde ziyaret eden Başkan Özlü, başsağlığı ve sabırlar diledi. Başkan Özlü ziyaret sonrası duygularını sosyal medyada: “Asrın felaketi depremde babasını kaybeden çalışma arkadaşımız Oğuz Çağlar Keskiner’e taziye ziyaretinde bulundum. muhterem babasına ve depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Başımız sağ olsun” sözleriyle ifade etti.

(Objektif Ailesi olarak bizlerde merhum Necat Keskiner’e Yüce Allah’tan rahmet, babasını kaybeden Çağlar Keskiner başta olmak üzere Keskiner ailesine, eş ve dostlarına sabırlar diliyoruz. Bu arada şifa  bekleyen Fatma Keskiner başta olmak üzere tüm yaralılara acil şifalar diliyoruz.)  

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Bahri
  Bahri
  7.03.2023 21:10

  9 katlı bina yerle bir .Üstelik habere göre 9 şiddetindeki bir depreme dayanıklı diye satmışlar.Ölenler gitti acılar bırakarak göç ettiler.

 • Sabri Velioğlu
  Sabri Velioğlu
  7.03.2023 15:10

  Geçmiş olsun adana geçmiş olsun Osmaniye..Sabırlar diliyorum Çağlar kardeşim.

 • Arkadaşın
  Arkadaşın
  7.03.2023 15:08

  Haber için sizi tebrik ediyorum. Güzel ifade ettiniz olayı ..Çağlar Bey'e sabırlar diliyorum. Annesine acil şifalar diliyorum. Çürük bina yapanları da kınıyorum.

Resmi İlanlar