ÖZLÜ, CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

"KÜLLERİNDEN DOĞAN BİR MİLLETİZ"

ÖZLÜ, CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI
29.10.2021 - 19:24
Kaynak: Haber Merkezi
544

 

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Cumhuriyet Bayramının 98’inci yıldönümü ile ilgili yayımladığı mesajında, 29 Ekim 1923 tarihinde bir milletin küllerinden doğarak azmin ve beraberliğin timsali haline geldiğini söyledi.

29 Ekim 1923 tarihinin Türk milleti için en önemli dönüm noktalarından biri olduğuna dikkat çekerek mesajına başlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Türk milletinin her bir ferdinin göğsünde taşıdığı bir İstiklal Madalyası’nın, Cumhuriyetin 98. yıl dönümünün idraki içindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının verdiği büyük mücadeleyi örnek alan pek çok millet; emperyalizme başkaldırarak bağımsızlıklarını elde etmiş ve kendilerini sömürgeciliğin boyunduruğundan kurtarmıştır. Bizim milletimiz küllerinden doğan, her tohumunda büyük ve güçlü çınarlar saklayan yüce bir millettir. Kurtuluş mücadelemizi zafere ulaştıran ruh ve inanç ile biriz, beraberiz ve tekiz.

98 yıldır ilerleyişini durmadan sürdüren Türkiye Cumhuriyetimiz bugün, her alanda büyüyen dünyanın yükselen güçleri arasında yer almakta, bölgesine ve dünyaya fener olmaya devam etmektedir.

Çanakkale'de ve Sakarya'da diriliş ruhunun millet iradesiyle taçlandırıldığı Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum. Cumhuriyetimiz kutlu olsun” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

 

 


Editör: E. TAYHAN