Düzce, selde kaybolan iş makinesi operatörü ile Pençe-Kilit operasyonunda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş’un acı haberleriyle sarsıldı. Düzceliler Kurban Bayramına iki acı olay dolayısıyla hüzünlü girecek.

  
6.07.2022 - 13:05
Kaynak: Özel Haber
738

Düzce son 1 haftada art arda gelen iki üzücü haberler sarsıldı. İlk olarak Kaynaşlı ilçesi Üçköprü köyü köprüsünün ayaklarının tıkanması sonucu su baskınını engellemek için çalışan İl Özel İdaresi’nde görevli  iş makinesi operatörü Okan Bayrak kayboldu. Bölgede ve Melen Çayı boyunca AFAD, jandarma arama- kurtarma, İHH, itfaiye ekipleri ile dalgıç polisler ve helikopter ile arama yapıldı. Aramaların dokuzuncu gününde Bayrak’ın cansız bedeni suya kapıldığı yere 30 kilometre uzaklıktaki Yayakbaşı köyü mevkisinde bulundu. Evli ve 1 yaşında çocuğu olan Bayrak, hem ailesini hem de Düzce’yi yasa boğdu.

İkinci acı haber ise Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Pençe – Kilit operasyonundan geldi. Gölyaka Bakacak Köyü’nde oturan ve 3 çocuklu Bal ailesinin ortanca evladı olan Piyade Uzman Çavuş Serhat Bal, hain terör örgütü PKK’ya ait mağaraları imha çalışmalarının yürütüldüğü operasyonda teröristlerin ateş açması sonrası şehit düştü. Şehit Uzman Çavuş’un operasyona giderken helallik istediği ve adeta şehit düşeceğini hissettiği öğrenildi.

Düzce Kurban Bayramı öncesi aldığı iki acı haberle adeta yasa boğuldu.


Editör: E. TAYHAN