ÜNİVERSİTEDE İFTAR BİRLİKTELİĞİ

Düzce Üniversitesi mensupları, mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’nce düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

ÜNİVERSİTEDE İFTAR BİRLİKTELİĞİ
29.04.2022 - 09:48
Kaynak: Haber Merkezi
475

İftar programı öncesinde, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü tarafından Cumhuriyet Konferans Salonu’nda “Türk Tasavvuf Musikisi Konseri” gerçekleştirildi. Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin, Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, akademik ve idari personeller ile öğrenciler katıldı.

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haluk Yücel’in koro şefliğinde ve saz sanatçıları olan öğretim elemanları eşliğinde, Müzik Bölümü öğrencilerinin sahne performansı beğeniyle takip edildi. Birbirinden değerli eserlerin başarıyla seslendirildiği programda üniversite mensupları, tasavvuf musikisiyle ruhları dinlendiren bir Ramazan akşamı yaşadı. Program sonunda koro ekibine teşekkür belgelerini takdim eden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, müziğin evrenselliğini gösterdikleri ve tasavvuf müziği ziyafeti yaşattıkları için tüm ekibe teşekkürlerini iletti.

Türk Tasavvuf Musikisi Konseri sonrasında üniversite mensupları ve davetli konuklar, Karavana’da düzenlenen iftar programında bir araya geldi. İftar programına Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, protokol üyeleri, davetli konuklar, akademik ve idari personeller ile öğrenciler katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, salgın sürecinin ardından uzun bir süre sonra yeniden bir araya geldiklerini ifade ederek memnuniyetini dile getirdi. Düzce Üniversitesi’ndeki huzur ortamı ve duygusal aidiyetin önemine vurgu yapan Rektör Çakar, Ramazan Bayramı’na kavuşma dilekleriyle sözlerini sonlandırdı.

İftar programı, birlik ve beraberliğin güçlenmesine, dayanışma ve paylaşma kültürünün artmasına, manevi duyguların paylaşılmasına vesile oldu.


Editör: E. TAYHAN