“BAL ARISI ZEHRİ”NİN ETKİLERİ…!

Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu Bal Arısı Zehri İle İlgili Çalışmaları Uluslararası Platformda anlattı.

“BAL ARISI ZEHRİ”NİN ETKİLERİ…!
19.06.2023 - 10:30
Güncelleme 19.06.2023 - 10:32
443

DAGEM MÜDÜRÜ KEKEÇOĞLU, ULUSLARARASI ‘DOĞA KONGRESİ’NDE

Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu Bal Arısı Zehri İle İlgili Çalışmaları Uluslararası Platformda Anlattı.

Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkez (DAGEM) Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, uluslararası kongrelerde bal arısı zehri ile ilgili bilgi ve deneyimlerini anlattı. Kekeçoğlu, “Bal Arısı Zehrinin Kanser Üzerine Etkilerine Yönelik Sonuçları” ile ilgili uluslararası kongrelerde yaptığı açıklamayla dikkatleri üzerine topladı.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi ortaklığı ile düzenlenen Birinci Uluslararası Apiterapi ve Doğa Kongresi (I. International Apitheraphy and Nature Congress) ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından çevrim içi olarak düzenlenen, Arı Bilimleri Kongresi’ne (International Congress on Bee Sciences), davetli konuşmacı olarak katıldı.

Çok sayıda bilim insanı ve araştırmacının yer aldığı bu kongrelerde, DAGEM Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu Düzce Üniversitesi’nde yaptığı “Bal Arısı Zehrinin Kanser Üzerine Etkilerine Yönelik Sonuçları” çalışmasını (Anticancer Activity of Honey Bee Venom and  Components against Brain Cancer), paylaştı.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Düzce Üniversitesi, Gündem, Sağlık

Resmi İlanlar