VALİ ÇOŞKUN'UN GÜNDEME DAİR TALEPLERİ OLDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende Vali Cevdet Atay koltuğunu, Toki Mehmet Akif Ersoy 3-B sınıfı öğrencisi Aslı Beyza Coşkun'a devretti. Vali Coşkun, parklar, sokak hayvanları ve orman yangınları konusunda taleplerde bulundu.

VALİ ÇOŞKUN'UN GÜNDEME DAİR TALEPLERİ OLDU
22.04.2022 - 14:14
Kaynak: Haber Merkezi
597

Düzce'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Valilikte sembolik devir teslim töreni düzenlendi. Koltuğunu devredeceği Toki Mehmet Akif Ersoy 3-B sınıfı öğrencisi Aslı Beyza Coşkun'u karşılayan Vali Cevdet Atay, karşılıklı hediye takdiminin ardından koltuğunu minik valiye devretti.

 

1 günlük Vali Aslı Beyza Coşkun bir şiirle konuşmasına başlarken, bu bayramı çocuklara hediye eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi  rahmetle andığını söyledi.

 

Minik Vali, "Hepimizin bildiği gibi çok zorlu günlerden geçtik, geçiyoruz, küresel çapta pandeminin etkilerinin azalmasıyla başta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı ve sonrasında Ramazan Bayramının gerçek manada bayram gibi kutlanmasını, tüm çocukların yüzünde gülücükler oluşturmasını temenni ediyorum." diyerek, barış dolu bir dünya temennisinde bulundu ve kendisine makamını teslim eden Vali Atay'a teşekkür etti.

 

Vali Aslı Beyza Coşkun, çocuklar için istediklerini sıralarken, oyun parklarının çoğaltılmasını istedi, soruları cevapladıktan sonra Vali Atay ile bir süre sohbet etti. Sokak hayvanları ve orman yangınları konusunda taleplerde bulundu.

 

Vali Atay minik valinin taleplerini dinledikten sonra tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

 


Editör: E. TAYHAN