REKTÖR SÖZBİR’DEN DEPREM BÖLGESİNDE GÖREV YAPANLARA TEŞEKKÜR

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sözbir, Deprem Bölgelerinde Hizmette Bulunan Mensuplarla Bir Araya Geldi

REKTÖR SÖZBİR’DEN DEPREM BÖLGESİNDE GÖREV YAPANLARA TEŞEKKÜR
9.03.2023 - 16:43
Güncelleme 9.03.2023 - 16:54
Objektif Ajans-
646

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir; Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve Kahramanmaraş’la birlikte; Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Elazığ ve Malatya’yı etkileyen deprem felaketinde, Düzce Üniversitesi adına afet bölgelerinde özverili hizmetlerde bulunan mensuplarla bir araya geldi.

Turkuaz Restoran’da düzenlenen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, Genel Sekreter Nihat Yıldız, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cengiz Tuncer, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Serkan Torun, Daire Başkanları ile deprem bölgelerinde görev alan personeller katıldı.

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, deprem bölgelerindeki çalışmalarıyla insanlara dokunan Düzce Üniversitesi sağlık ve arama kurtarma ekiplerine, candan hizmetleri için teşekkür etti. Ülkemizde olağanüstü koşulların olduğu bu süreçte, canını siper ederek hizmet eden mensupları tebrik eden Rektör Sözbir, Düzce Üniversitesi’ni onurlandırdıklarını belirterek şükranlarını iletti.

Programda düşüncelerini ifade eden Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Zekeriya Hamamcı ise Düzce Üniversitesi ekiplerinin, yakınlarını, ailelerini, sevdiklerini geride bırakıp helalleşerek hızır gibi bölgede hizmette bulunmasının çok kıymetli olduğunu vurguladı. Düzce Üniversitesi’nin destekleriyle annesinin cenazesine ulaştıklarını da dile getiren Öğr. Gör. Zekeriya Hamamcı, en zor durumda bile Düzce Üniversitesi’nin kendisinin yanında olduğu için mensubu olmaktan gurur duyduğunu ve bölge halkının da minnettar olduğunu sözlerine ekledi.

Programın sonunda Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir tarafından, deprem bölgelerinde fedakarca çalışan ve sosyal sorumluluk bilincine değerli katkılar sunan Üniversite personeline teşekkür belgeleri takdim edildi.

 


Editör: E. TAYHAN