“TURGUT ÖZAL LİSESİ”NİN YENİ YERİ HAZIR...

HERŞEY “ÖĞRENCİLERİN RAHATI , HUZURU VE GELECEĞİ” İÇİN…*30 kişilik sınıfların akıllı tahtaları yeni yerlerine monte edildi.*Sınıfların sıra ve masaları da hazır hale getirildi...Okul bahçesinde bir kantin yeri de inşa edilerek öğrencilerin teneffüslerde fazla zaman kaybetmeden gıda ihtiyaçlarını da karşılamaları planlanmış.

“TURGUT ÖZAL LİSESİ”NİN YENİ YERİ HAZIR...
23.08.2023 - 14:40
Güncelleme 23.08.2023 - 16:15
1868
8

Düzce Valiliği koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi işbirliği ile yürütülen çalışmalar aralıksız devam ediyor. Turgut Özel Anadolu Lisesi’nin Düzce merkezdeki Azmimilli Mahallesi’ne geçici olarak taşınmasıyla ilgili kararın uygulanmasına aralıksız devam ediliyor.

GÖSTERİLEN ÇABA TAKDİRLE KARŞILANIYOR

23 Kasım 2022’de meydana gelen 5,9 şiddetindeki depremde  “Deprem Performans Analiz Sonucu”a göre yıkım kararı verilen Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencilerinin Düzce merkezde Azmimilli Mahallesi’nde Avni Akyol Öğretmenevi’nin hemen yakınında bulunan binaya “geçici olarak” taşınmasına yönelik resmi prosedürlerin tamamlanmasının ardından binayla ilgili fiziksel dizaynında yapımına kalıcı bir yapı güvenliği hesaplanarak öğrencilerin deprem stresinden uzakta rahat ve steril bir ortamda eğitim ve öğretim faaliyetlerini sorunsuz sürdürmeleri için başlatılan hummalı bir çalışmada son rütuşlar titizlikle yapılırken gösterilen çaba ve çalışma takdirle karşılanıyor.

26 derslik (+3 derslik) olmak kaydıyla kütüphane, idare girişinde öğretmen odası ve yönetici odaları başta olmak üzere sıfırdan yapılan tuvalet ve lavabolar  ziyaret eden veliler tarafından büyük bir beğeniyle karşılanıyor. Ayrıca okul içinde bir mescit’te bulunuyor.

Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencileri için hazırlanan binanın eğitim müfettişlerinin ortak incelemesi sonucu alınan karar gereği “Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) Okul Açma ve Kapama Esasları”nda yer alan “Lise Binası Kriterleri”ne göre Milli Eğitim Müfettişlerinin incelemesi sonucunda karar verildiği öğrenildi.

30 KİŞİLİK SINIFLARA AKILLI TAHTALAR TAKILIYOR

Turgut Özal Lisesi öğrencileri için özenle hazırlanan 30 kişilik sınıflarda akıllı tahtaların yerli yerine montajı da aralıksız devam ediliyor.

Öte yandan lise öğrencileri için özenle hazırlanan sınıfların sıra ve masaları da hazır hale getirildi...Okul bahçesinde bir kantin yeri de inşa edilerek öğrencilerin tenefüslerde fazla zaman kaybetmeden gıda ihtiyaçlarını da karşılamaları da düşünülmüş.

Lise öğrencileri için her kata yeni lavabo ve tuvaletler de yenhiden dizayn edilerek öğrencilerin rahatı ve konforu için her türlü detayın düşünüldüğü görülüyor.

ÖĞRENCİLER “ÖĞRETMENEVİ”NDEN FAYDALANACAK

Yeni binayla ilgili bilinçsizce yapılan spekülasyonların eğitim öğretim faaliyetleri ve okulun başarı grafiğini olumsuz yönde etkilemesinin yanında “Öğrenci-Öğretmen-Veli-İdareci” arasındaki dayanışmayı zedelemesinin “eğitimde güven ortamının zaafa uğramasına yol açmasından endişe ediliyor.

Öte yandan Taşımalı Sisteme Dahil öğrenciler başta olmak üzere “Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencileri” okulun hemen bitişiğinde bulunan Avni Akyol Öğretmen Evi’nin yemeklerinden ve sosyal donatı alanlarından faydalandırılmasının planlandığı da öğrenildi.Öğrenciler bir anlamda Öğretmen Evi'nin yemek ve sosyal donatı imkanlarından da faydalanabilecekler. 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar