VALİ ASLAN:“ÖĞRENCİLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI”

Düzce Valisi Selçuk ASLAN, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için yayımladığı mesajında "kapsayıcı ve kucaklayıcı" bir dil kullanarak:“Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımanın ilk şartı eğitimdir” dedi.

VALİ ASLAN:“ÖĞRENCİLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI”
12.09.2023 - 03:06
Kaynak: Objektif Ajans
535

Düzce Valisi Selçuk Aslan, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının açılmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada öğretmen ve öğrenciler başta olmak üzere velilere ve tüm eğitim camiasına da başarılar diledi.

 Her eğitim-öğretim yılının ülkemizin geleceğini inşa etme ve nesillerimizi bu geleceğe en iyi şekilde hazırlamada yeni bir başlangıç olduğunu hatırlatan Vali Aslan  “Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak için ilk şart eğitimdir. Bu anlamda çocuklarımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedef ve sorumluluğudur. Bir milletin ortak değerleri ve ideallerini nesillere aktaran eğitim, o toplumun temel taşıdır ve geleceğinin teminatıdır. Eğitim, sadece sınıf duvarları içinde değil, aynı zamanda hayatın her alanında karşımıza çıkan bir süreçtir” diyerek eğitimin her kademesinde yer alan kesimlere sorumluklarını hatırlattı.

Eğitim sistemimiz ile düşünen, araştıran, yeni fikirlere açık, sorumluluk duygusuna sahip, milli ve manevi değerleri benimsemiş, üretken, bilgi ve iletişim çağı insanı yetiştirme hedef ve gayreti içerisinde olduklarının altını çizen Vali Aslan öğrenciler ve öğretmenler başta olmak üzere ilgili her kesimi içine alan önemli mesajlar verdi:

ÖĞRENCİLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI


“Öğrencilerimiz,
sizler geleceğimizin teminatısınız. Bilgiye açık olun, öğrenme azminizi kaybetmeyin ve hayallerinizi gerçekleştirmek için çaba gösterin. Öğretmenlerimiz, sizler de her bir öğrenciyi en iyi şekilde yetiştirmek için çaba harcıyorsunuz, bu özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum. Velilerimiz, çocuklarınızın eğitimine destek olmaya devam edin, onların yanında olduğunuzu hissettirin. Okullarımızda eğitim gören çocuklarımızın ruh ve bedensel gelişimini olumsuz etkileyebilecek zararlı maddeler ile mücadele edilmesi, okulların ve çevrelerinin güvenliği ve öğrenci taşıma servislerinin daha güvenli olması konularında gerekli tüm tedbirler planlanmış ve hayata geçirilmektedir” dedi.

Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce genelinde 445 okulda, 74.628 öğrenci ve 5.059 öğretmenin yeni bir şevk ve heyecanla 11 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 14 Haziran 2024 tarihine kadar devam edecek olan 2023-2024 eğitim-öğretim yılının genel bir değerlendirmesini yaparak sözlerini şu şekilde tamamladı:

 “Hepimiz için başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyor; Hep birlikte, daha iyi bir geleceğe yol alacağımıza olan inancımı vurgularken tüm hemşehrilerime en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.”


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar