“GERÇEK MÜSLÜMAN” BROŞÜRÜ DAĞITILDI

Sokak ve caddelerde dağıtılan broşürlerde “BİR MÜSLÜMAN YILBAŞI(NOEL) KUTLARSA NE OLUR?” sorusunun cevabı da madde madde izah edildi.

“GERÇEK MÜSLÜMAN” BROŞÜRÜ DAĞITILDI
31.12.2023 - 21:25
Güncelleme 31.12.2023 - 21:54
Kaynak: Objektif Ajans
357

Düzce merkezde “Gerçek Müslüman” başlığını taşıyan yeşil renkli broşürleri “Bir Müslüman Yılbaşı (Noel)kutlarsa ne olur?” başlığını taşıyan sorunun cevaplarının yazıldığı el broşürleri dağıtıldı.

Miladi takvimin son günlerinde Düzce merkezde sokak ve caddelerde dağıtılan “GERÇEK MÜSLÜMAN” başlığıyla dağıtılan el broşürlerinde “ASLA YILBAŞI, NOEL KUTLAMAZ” yazılı el ilanlarında Yılbaşı ve Neol’in neden kutlanmayacağı özetle şu sözlerle ifade edildi:

 Bu büyük fitneden Allah’a sığınırız, Yakınlarını bu büyük tehlikeden sakındırır. “Kim bir kavme benzerse o da onlardandır” hadis-i şerifinin de hatırlatıldığı el broşüründe Yılbaşı’nda yapılmayacak iş ve eylemler de sıralandı:

Gerçek Müslüman Yılbaşı mesajı göndermez, Yılbaşı hediyesi vermez ve kabul etmiz. Yılbaşı ve noel için vitrin süsleyen esnafları ciddi bir şekilde uyarır, nasihat eder.

.  “Ashab-ı Suffe Derneği Mahmut Efendi Mescidi” talebeleri tarafından sokak ve cadde başlarında halka birebir verilen el broşürlerinde son olarak :“Hiçbir fakih, hiçbir İslam Alimi yılbaşı kutlamaya müsaade etmemiştir” denildi.

BİR MÜSLÜMAN YILBAŞI (NOEL) KUTLARSA NE OLUR?

Broşürün arka sayfasında “Bir Müslüman Yılbaşı(Noel) kutlarsa ne olur? sorusunun da cevabı da şu hadis-i şerif örnek gösterildi: “Kim bir kavme benzerse o’da ondandır.

Broşürün devamında şu ifadelerde dikkat çekti: Bir Hristiyan’ın Ramazan Bayramı’nı yahut Hicri sene başını kutlaması, Müslüman olduğunun, İslam’a girdiğinin alametidir. Acaba bir müslümanın Yılbaşı (Noel) Kutlaması Neyin alametidir?” diye de soruldu.  

 

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar