YAZARIMIZ AHMET TEK “YALAN”I İRDELEDİ

Deneyimli yazarımız Ahmet Tek, 2024 yılının ilk köşe yazısında önemli bir tespitte bulundu.

7.01.2024 - 10:16
Güncelleme 7.01.2024 - 11:05
Kaynak: Objektif Ajans
155
1

“YALAN YALAN, VALLAHİ YALAN” başlığıyla kaleme aldığı yazısında Ahmet TEK, yalanı enine boyuna irdeleyerek sadece 2024 yılı için değil; gelecek yeni yıllar için de “ders mahiyetini taşıyan” önemli tespitlerde bulundu.

TEK’in köşe yazısından kısa bir paragraf sunarak köşe yazısını okumanızı tavsiye ediyoruz:…

Daha az yalan, daha çok doğru…

Patron, işe yeni başlayan müdürü odasında ziyaret etti. Hayırlı olsun dedi ve başarı diledi.
“İş yerimizin iki önemli kuralı var. İkincisi temizlik. Sabah iş yerine girerken ayağını paspasa sildin mi?” diye sordu.

Yeni müdür, “Elbette efendim” diye yanıtladı.
Patron devamını getirmeyince, “İlk kuralı söylemediniz efendim” dedi.

“Yalan söylememek” dedi patron ve ayağa kalkıp, kapıdan çıkarken ekledi:
“İş yerimizde paspas yok.”

… …. …

Ahmet TEK köşe yazısına “Her yeni yılda yeni yalanlar duydum. Her yalan yaşam sevincimizi kararttı, insanoğluna olan sevgimizi azalttı, güven duygumuzu köreltti. 2024 yalansız dolansız bir dünyaya ilk adımın atıldığı bir yıl olsun.” diyerek başladığı köşe yazısında her satırda yalanın toplumda ve fertte yarattığı yıkımı ince mesajlar vererek dile getirdi.

“Yalan”ın yarattığı travmayı ya da “yalan”ın açtığı yarayı merak ediyorsanız Ahmet TEK’in “Yalan Yalan, Vallahi YALAN” başlığını taşıyan 2024 yılının ilk köşe yazısını sonuna kadar dikkatlice okumanızı öneriyoruz.Bu sayede belki hayatı yalan dolan olan insanları tanıma veya “yalandan koparma” görev ve sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşayabiliriz. Köşe yazısını gazetemizin veya internet sitemizin YAZARLAR  kategorisinden Ahmet Tek’i bularak takip edebilirsiniz. (www.duzceobjektif.com )

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar