“KİMPUR” DÜZCE’DE

DEV YATIRIM DÜZCE'DE TEMEL ATTI

“KİMPUR” DÜZCE’DE
24.05.2022 - 15:42
Haber Merkezi
131

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi şirketi içerisinde yer alan Kimya sanayi şirketi Kimpur'un Düzce’deki üretim tesisinin temeli bugün törenle atıldı. PEKİNTAŞ A.Ş. ile ortaklaşa kurulacak olan tesisin 65 bin ton yıllık kapasite ile çalışması hedefleniyor.

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret anonim şirketi Kimpur'un sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm odaklı Düzce yatırımı bugün düzenlenen törenle start aldı. Toplam yatırım maliyeti 15 milyon doları aşacak olan Düzce yatırımının, bina inşaatı ve GES santrali için anlaşılan Pekintaş A.Ş. grubu ile bir anlaşma gerçekleştirilmişti. Düzce Gümüşova OSB’de toplam yatırım yıllık kapasitesi 65 bin ton olarak hesaplanan yatırımın temeli bugün düzenlenen törenle atıldı. Törene  bir çok iş insanı ve çeşitli sektörlerden temsilciler katıldı.

HEDEF DÜNYADA ÜST SIRALARA YÜKSELMEK

Temel atma töreninde bir konuşma yapan Kimpur Yönetim Kurulu Başkanı Leon Mizrahi, İSO 500'de 314. sırada, ihracat listesinde ilk 500 içinde yer alan ve sektöründe önde gelen kimya şirketlerinden biri olarak hedeflerinin sadece Türkiye'de değil dünyada da üst sıralara yükselmek olduğunu söyledi.

Pekintaş CEO’su Özhan Olcay ise, Kimpur'un doğaya saygılı yeşil üretim yapan tesisleri Düzce'ye kazandırmak amacında olduklarını belirterek, kalifiye istihdamın da aratacağını vurguladı.

Törende konuşmaların ardından yapılan dualar ve hayırlı olsun dilekleri altında  dev yatırımın temeli atıldı.

 

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar