.

Akçakoca’da AK Parti ile CHP arasındaki siyasi çekişme her iki partinin sosyal medya atışmaları yüzünden iyice ısındı.

.
1.06.2022 - 09:53
Güncelleme 1.06.2022 - 09:56
Kaynak: Haber Merkezi
459

AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, sosyal medya hesabından yabancı sığınmacıları savunan bir yazı yazdı. Türk gençlerinin iş beğenmediğini ve kolay iş tercih ettiğini belirten Sarıoğlu, sığınmacıların ise iş beğenmemezlik yapmadığını, her işte düşük ücretle çalıştıklarını ifade ederek, “Ne yazık ki durum bu! İğneyi birazda kendimize batıralım... Evet mülteciler gitsin diyebilirsin ama insanımız da çalışsın bir zahmet” dedi.

CHP İlçe Başkanı Abanoz ise Sarıoğlu’nun paylaşımına sert tepki göstererek, “Altında yorum yapan yapana, beğenen beğenene. Bu mudur mülteciye, sığınmacıya bakışınız? Sen hiç kendi tarlanda çalışmadın mı? Sen yoksa daha ucuz diye inşaatlarında sığınmacı mı çalıştırıyorsun? Hem de sigortasız, daha ucuz diye.. Annen sana bakmadı mı? Özbekler mi baktı? Çay, fındık toplanmıyor muydu? Hep Gürcü mü geliyordu Arabacı köyüne? Bu güne kadar memleketin işlerini sığınmacılar mı yapıyordu. İşte bu kadar sığ düşünen insanlar memleket yönetiyor. Çocuklarımıza, geleceğimizi, umudumuzu bağladığımız gençlerimize bunu mu reva gördünüz? Sizler yirmi senede gençlerimizin hayallerini çaldınız. Tamamı ile zırvalamış bunu yazan. Esvet Sarıoğlu Akçakoca sen de bunu güzel bir şeymiş gibi paylaştın öyle mi? Sana hep derim. Etten önce çömleğe atlama. Gördüğün her şeyi paylaşma. Bunu paylaşma cüretini gösterdin ise hayata ve Türk gençliğine ne gözle baktığınız ortada ve bu fikriniz bizleri sizlerle mücadele etmemiz konusunda bir kere daha haklı çıkardı. Sığınmacı sevenler sizi.” İfadelerini kullandı.

 

 

SERT ATIŞMALAR

Esvet Sarıooğlu,  ikinci paylaşımında Abanoz’a “Sen önce kendine bak bay bilmiş Başkan, akıl alacağımız son kişi bile değilsin. Ben aklı örnek alabileceğim kişilerden alırım, mesela işinde başarılı, yaşantısı örnek ve düzenli olan sende bunların hangisi varda bize akıl veriyorsun. Sanki bu paylaşımı anlamışsın gibi anlamanı zaten beklemiyorum. Biz burada yazanları her gün bizzat yaşıyoruz herkes iş istiyor ama ya devlet dairesi ya da Belediyede müdürlük masa başı iş kastettiğimiz buydu sayın Başkan ama nerde sende o anlayış o duruş yazık ana muhalefetin ilçe başkanına bakar mısın her şeye ilgi alakasız maydonoz olmayı çok seviyorsun böyle devam et. Bana gelince bizim şantiyemizde SGK’sız bir kişi bile bulamazsın, çamur attığın kişiyi aslında çok iyi tanıyorsun. İşiniz gücünüz ALGI .” şeklinde yanıt verdi.

Abanoz ise devamında “AKP Akçakoca ilçe başkanı ilk yazısı ile s.... , son yazısıyla sıvamış... Bu memleketi siz bu hale getirdiniz. Memleketin içine ettiniz. Utanmıyorsunuz. İki elimiz yakanızda. Siz gitmeden huzur yok. Gideceksiniz.” Şeklinde çok sert tepki gösterdi.

Sarıoğlu da, “Gündemde kalma çabalarını anlıyorum sayın Başkan, bizim yakamızı sen mi tutacaksın! Zaten geçen günde Ak Parti seçmenini tehdit etmiştin, size de bu yakışır” diye cevap verdi. 


Editör: E. TAYHAN