18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ŞEHİTLERİ ANMA VE DENİZ ZAFERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.

Düzce Özel Kültür Koleji’nin okul, öğrenci ve veli dayanışması ile hazırlamış olduğu etkinlikte, birlik ve beraberliğe vurgu yapan çalışmalara imza atıldı. Gün boyu süren etkinlik tüm okul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi

 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ŞEHİTLERİ  ANMA VE DENİZ ZAFERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.
23.03.2022 - 14:38
Güncelleme 24.03.2022 - 16:47
Kaynak: Haber Merkezi
622

Düzce Özel Kültür Koleji’nin okul, öğrenci ve veli dayanışması ile hazırlamış olduğu etkinlikte,  birlik ve beraberliğe vurgu yapan çalışmalara imza atıldı. Gün boyu süren etkinlik tüm okul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Düzce Özel Kültür Koleji genel koordinatörü ve Fen Lisesi Müdürü Birol GÜNEY ; "18 Mart 1915 asla unutulmaması gereken, milli mücadelenin en önemli günlerinden biridir. Bizler bu önemli günlerin milli ve manevi değerlerini öğrencilerimize anlatmak, en karanlık düşünülen günlerden aydınlığa nasıl çıkıldığını göstermek ,milli birlik ve beraberliği öğrencilerimizde içselleştirilmek için anaokulumuzdan lise öğrencilerimize kadar her yıl bu tür etkinlikleri düzenliyoruz." dedi.

 

Yapılan etkinlik 18 Mart 1915' te Şehit olan, göğsü vatan,millet ve bayrak aşkıyla yanan vatan evlatlarının anılmasıyla başladı. Öğrencilerin , öğretmenlerin ve okul idarecilerinin konuşmalarıyla ve yapılan sunumlarla devam eden etkinlik , okul öğrencilerinin ve öğretmenlerinin  "Çanakkale 1915 Türkü" dinletisiyle devam etti.


Editör: E. TAYHAN