İLK İMZA TÖRENİ YAPILDI

Sanayi sektöründe gençlere ilham olacak rol model kadının sayısının arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla başlatılan ‘Sanayide Kadın Eli’ projesi kapsamın EUROWOOD Masif Kaplama ve Kereste Firması ile protokol imzalandı.

İLK İMZA TÖRENİ YAPILDI
25.03.2022 - 09:41
Kaynak: Haber Merkezi
512

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu, Sanayide Kadın istihdamının ve Sanayi sektöründe gençlere ilham olacak rol model kadın sayısının artırılması ve sanayide nitelikli istihdam ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından hayata geçirilen ‘Sanayide Kadın Eli’ Projesi’nin ilk protokolünü EUROWOOD Masif Kaplama ve Kereste Firması ile imzaladı.

Eğitim almış ancak istihdama katılamamış ve çalışmaya istekli kadınları Meslek Lisesi mezunu ve eğitimi devam eden gençleri hedefleyen projenin ilk imza töreni Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Protokol imza törenine; Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Küçük ve İcra Kurulu Üyeleri, TOBB Düzce Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Erdem, İŞKUR İl Müdürü Ferhat Acar, Başkan Yardımcısı Hasan Ali Subaşı, İş ve Meslek Danışmanı Semra Çatalbaş, Düzce 1. OSB Müdürü Aylin Özdemir,  EUROWOOD Masif Kaplama ve Kereste Firma Yetkilisi Sevil Baygut, Düzce TSO Genel Sekreteri Mürvet Gül Turhan, Genel Sekreter Yardımcısı Zeynep Cebeci katılım sağladı.

İmzaların atılmasından sonra konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin; “Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak özellikle son dönemde kadın girişimciliğine, kadınlarımızın ekonomik hayata dahil olmasına destekler sağlamaya çalışıyoruz. Gerek mentörlük faaliyetleri, gerekse eğitim çalışmaları ile kadınlarımızın ekonomik hayata dahil olmaları için teşvik ediyoruz. Biliyoruz ki kadınlarımız yaparsa en iyisini yapar. 2007 yılında TOBB başkanımız sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun büyük çabalarıyla kurulan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Odamız koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren Düzce Kadın Girişimciler Kurulumuz ülke genelinde ses getiren çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Bizler de kendilerine azami düzeyde destek olmaya çalışıyoruz. Bu projenin başarıya ulaşması için çalışacak ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak ortaya çıkan bu güzel birlikteliğin sonuna kadar arkasında duracağız. ” ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen; “Sanayide Kadın Eli projesinde sanayi istihdamına çok daha fazla kadının dahil olması gerektiği inancıyla yola çıktık. Bir projenin devam etmesi ve kalıcı olabilmesi için ihtiyacı olanların işin içinde olması lazım. Ben Düzce’nin bu anlamda diğer illerden daha farklı bir noktada olacağına inanıyorum. Bugün burada bir ilke imza atıyoruz. Bu kapsamda Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahine, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Küçük ve Kurul Üyelerine çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Ardından söz alan TOBB Düzce KGK Başkanı Serap Küçük; “ Tuncay Başkanıma ve Günseli Başkanıma bize inandığı ve güvendiği için teşekkür etmek istiyorum. Düzce’den başlayarak kadınların sanayi işkollarında yükselmesini, daha çok yer almasını ve ekonomiye katkı vermesini sağlamış olacağız. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk başta olmak üzere, TOBB Üst Kurul Üyesi Proje lideri Fatma Aydoğdu Hanımefendiye, Proje Koordinatörü Yalçın Paslı Beyefendiye ve TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine bizlerle birlikte olduğu için çok teşekkür ederim” dedi.

İmza töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


Editör: E. TAYHAN