HALK İFTARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Düzce Merkez Büyük Camii Derneği ve Cami din görevlilerinin önderliğinde hayırseverlerin desteği ile 3000 kişilik dev iftar daveti verildi. Cami cemaati başta olmak üzere civar esnafı ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği iftar birlik ve beraberlik adına örnek teşkil etti.

HALK İFTARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
28.04.2022 - 09:37
Haber Merkezi
461

Düzce Merkez Büyük Camii Derneği  ve Cami din görevlilerinin önderliğinde hayırseverlerin desteği ile  3000 kişilik dev iftar daveti verildi. Cami cemaati başta olmak üzere civar esnafı ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği iftar birlik ve beraberlik adına örnek teşkil etti.

 

Merkez Büyük Cami önünde düzenlenen iftar daveti Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Ezanın okunması ile hep birlikte oruçlar açıldı.

Samimiyet  bağlarının kurulması, pandemi nedeniyle azalan komşuluk ilişkilerinin yeniden güçlendirilmesine vesile olan iftar daveti ilahilerle devam etti. Kadir Gecesi münasebeti ile İftar programının ardından iftara katılanlar hep birlikte yatsı namazı ve teravih namazlarını eda ettiler.  Kadir Gecesi özel programında ise vatandaşlar bol bol dualar ederek Kadir Gecesini huşu içerisinde eda ettiler.


Editör: E. TAYHAN