PAZARDA BAYRAM HAREKETLİLİĞİ

Perşembe günleri Aziziye'de kurulan semt pazarında bayram hareketliliği yaşandı. Esnaflar satışlardan memnun olsa da yine de "nerede o eski pazarlar" diyerek, eskiden bereketin daha çok olduğunu dile getirdiler. Fiyatların düşük olması ve vatandaşın talebini ise , " alan da memnun satan da" diyerek özetlediler.

PAZARDA BAYRAM HAREKETLİLİĞİ
29.04.2022 - 09:42
Kaynak: Haber Merkezi
224

Aziziye semt pazarı hem havanın güzel hem de bayram üstü olması nedeniyle bereketli günlerinden birini yaşadı. Günlük alışverişini yapan, bayram eksiklerini ise erkenden gidermek isteyen vatandaşlar pazara akın etti. Geçtiğimiz haftalara oranla sebze ve meyve fiyatlarındaki düşüş de pazarda yoğunluk yaşanmasının etkenlerinden biri oldu.

 

FİYATLAR DÜŞÜŞE GEÇTİ

Pazar esnafı satışlardan memnun olduklarını dile getirirken, bir esnaf, " satışlar iyi ama nerede o eski bayram pazarları, eskiden buralara iğne atsan yere düşmezdi" diyerek eskiye olan özlemini dile getirdi. Fiyatların düşüşe geçtiğini söyleyen esnaf, " Vatandaşlarımız çıksın çıksın pazara gelsin, alan da memnun satan da memnun, marketlere değil pazara gelsinler" dedi.

 


Editör: E. TAYHAN