İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında Düzce Üniversitesi Gümüşova Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öncülüğünde düzenlenen “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği" semineri, Gümüşova Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
13.05.2022 - 11:17
Kaynak: Haber Merkezi
399

Düzce Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Programı 1. sınıf öğrencisi Duygu Küçüktepe’nin açılış konuşmasıyla başlayan programa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Piyasa Gözetim Daire Başkanlığı uzmanları Hediye Özgen Ural ve Demet Karakuş konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmacılar sunumlarında: ülkemizde iş sağlığı ve güvenliğinin tarihçesi ve 30 Haziran 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında iş yerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamının temin edilmesi konusunda önemli bilgiler paylaştı.

İş kazaları ve meslek hastalıklarının azaltması, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirilmesi, çalışanların karşı karşıya bulundukları mesleki riskler ile bu risklere karşı alınması gereken tedbirler konusunda da detaylı bilgiler aktaran davetli konuşmacılara seminer sonunda, Düzce Üniversitesi Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sıtkı Akıncıoğlu tarafından teşekkür belgeleri; tüm katılımcılara da katılım sertifikaları takdim edildi.


Editör: E. TAYHAN